Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy?

Dobra znajomość prawa pracy ma ogromne znaczenie nie tylko z punktu widzenia pracowników, ale również i pracodawców. W tym przypadku dość znaczące odzwierciedlenie w rzeczywistości ma stare powiedzenie mówiące o tym, że nie znajomość przepisów prawa szkodzi. Każdy, kto zatrudnia przynajmniej jednego pracownika doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie przestrzeganie przepisów Kodeksu Pracy może mieć dla niego przykre konsekwencje. 

   
  Dobra znajomość prawa pracy ma ogromne znaczenie nie tylko z punktu widzenia pracowników, ale również i pracodawców. W tym przypadku dość znaczące odzwierciedlenie w rzeczywistości ma stare powiedzenie mówiące o tym, że nie znajomość przepisów prawa szkodzi. Każdy, kto zatrudnia przynajmniej jednego pracownika doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie przestrzeganie przepisów Kodeksu

  Pracy może mieć dla niego przykre konsekwencje. Ustawodawcy często zmieniają przepisy w nadziei, że tym razem znacznie lepiej będą chroniły one zarówno interesy pracowników jak i pracodawców.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Dlatego też tak ważne jest, aby odpowiednio się w tym zakresie szkolić, szczególnie po zaistnieniu dużych zmian w Kodeksie Pracy, szczególnie będąc pracodawcą, i to niezależnie od tego, ile osób i oparciu o jakie umowy jest zatrudnionych w danych przedsiębiorstwie.

  Jeśli chodzi o zakres tematyczny pojawiający się na wszelkiego rodzaju szkoleniach dotyczących prawa pracy, to obejmuje on przede wszystkim zmiany jakie w danym okresie zaszły w prawie pracy.

  Dodatkowo pojawić się może tematyka związana z:
  • prawem pracy dla kadry kierowniczej,
  • zasadami dotyczącymi zawierania umów cywilno - prawnych,
  • czasem pracy,
  • zasadami odnoszącymi się do skutecznej rekrutacji pracowników,
  • zagadnienia dotyczące kadr i płac,
  • jak prawidłowo prowadzić dokumentację pracownika,
  • zasady prawne odnoszące się do ochrony danych osobowych,
  • zasady prawne odnoszące się do ubezpieczeń i świadczeń socjalnych,
  • zasady naliczania zgodnego z przepisami prawnymi wynagrodzenia dla pracownika za pracę jaką świadczy na rzecz pracodawcy.
   
  W tak ogromnym wyborze kursów z zakresu prawa pracy, jak się nie pogubić i wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim należy sprawdzić, kto jest głównym prowadzącym szkolenia. Ważne, by była to osoba doświadczona i posiadająca ogrom specjalistycznej wiedzy i duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń różnego typu, nie tylko tych swoim zakresem obejmujących prawo pracy.

  Dobrze przeprowadzone szkolenie pomoże przede wszystkim w zrozumieniu wątpliwości, jakie mają zarówno pracodawcy jak i pracownicy wobec przepisów zawartych w kodeksie pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

  Sprawdź nasze szkolenia online:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.