Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z prawa pracy?

Dobra znajomość prawa pracy ma ogromne znaczenie nie tylko z punktu widzenia pracowników, ale również i pracodawców. W tym przypadku dość znaczące odzwierciedlenie w rzeczywistości ma stare powiedzenie mówiące o tym, że nie znajomość przepisów prawa szkodzi. Każdy, kto zatrudnia przynajmniej jednego pracownika doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie przestrzeganie przepisów Kodeksu Pracy może mieć dla niego przykre konsekwencje. 

 
Dobra znajomość prawa pracy ma ogromne znaczenie nie tylko z punktu widzenia pracowników, ale również i pracodawców. W tym przypadku dość znaczące odzwierciedlenie w rzeczywistości ma stare powiedzenie mówiące o tym, że nie znajomość przepisów prawa szkodzi. Każdy, kto zatrudnia przynajmniej jednego pracownika doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie przestrzeganie przepisów Kodeksu

Pracy może mieć dla niego przykre konsekwencje. Ustawodawcy często zmieniają przepisy w nadziei, że tym razem znacznie lepiej będą chroniły one zarówno interesy pracowników jak i pracodawców.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Dlatego też tak ważne jest, aby odpowiednio się w tym zakresie szkolić, szczególnie po zaistnieniu dużych zmian w Kodeksie Pracy, szczególnie będąc pracodawcą, i to niezależnie od tego, ile osób i oparciu o jakie umowy jest zatrudnionych w danych przedsiębiorstwie.

Jeśli chodzi o zakres tematyczny pojawiający się na wszelkiego rodzaju szkoleniach dotyczących prawa pracy, to obejmuje on przede wszystkim zmiany jakie w danym okresie zaszły w prawie pracy.

Dodatkowo pojawić się może tematyka związana z:
 • prawem pracy dla kadry kierowniczej,
 • zasadami dotyczącymi zawierania umów cywilno - prawnych,
 • czasem pracy,
 • zasadami odnoszącymi się do skutecznej rekrutacji pracowników,
 • zagadnienia dotyczące kadr i płac,
 • jak prawidłowo prowadzić dokumentację pracownika,
 • zasady prawne odnoszące się do ochrony danych osobowych,
 • zasady prawne odnoszące się do ubezpieczeń i świadczeń socjalnych,
 • zasady naliczania zgodnego z przepisami prawnymi wynagrodzenia dla pracownika za pracę jaką świadczy na rzecz pracodawcy.
 
W tak ogromnym wyborze kursów z zakresu prawa pracy, jak się nie pogubić i wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim należy sprawdzić, kto jest głównym prowadzącym szkolenia. Ważne, by była to osoba doświadczona i posiadająca ogrom specjalistycznej wiedzy i duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń różnego typu, nie tylko tych swoim zakresem obejmujących prawo pracy.

Dobrze przeprowadzone szkolenie pomoże przede wszystkim w zrozumieniu wątpliwości, jakie mają zarówno pracodawcy jak i pracownicy wobec przepisów zawartych w kodeksie pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
 • 800 pigułek wiedzy
 • 40 filmów edukacyjnych
 • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.