Polskie przepisy zamówień publicznych

Zasady dotyczące prawa zamówień publicznych regulowane są przede wszystkim ustawa wprowadzona w życie dnia 29 stycznia 2004 roku (osoby chcące zapoznać się z nią bardziej szczegółowo powinny sięgnąć do Dz. U. 2004 Nr 19 poz. 177). Do wszystkich ustaleń, jakie w ustawie zostały zawarte obowiązkowo dostosować się muszą wszystkie jednostki działające w sektorze publicznym. Jednak bardzo często zdarza się, że przestrzeganie wszystkich tych zasad w przestrzeni publicznej okazuje się być w wielu sytuacjach niezwykle trudne. 

zdjęcie - Polskie przepisy zamówień publicznych
 
Zasady dotyczące prawa zamówień publicznych regulowane są przede wszystkim ustawa wprowadzona w życie dnia 29 stycznia 2004 roku (osoby chcące zapoznać się z nią bardziej szczegółowo powinny sięgnąć do Dz. U. 2004 Nr 19 poz. 177). Do wszystkich ustaleń, jakie w ustawie zostały zawarte obowiązkowo dostosować się muszą wszystkie jednostki działające w sektorze publicznym.

Jednak bardzo często zdarza się, że przestrzeganie wszystkich tych zasad w przestrzeni publicznej okazuje się być w wielu sytuacjach niezwykle trudne.
 
Wszystko dlatego, że polskie przepisy prawne muszą współgrać z przepisami unijnymi, do czego Polska jako kraj jest zobowiązana z wiadomych przyczyn.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁACH KADR I HR

Wprowadzenie do porządku prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – RODO oznacza zmiany – jak głębokie i trudne będzie zależało od praktycznej znajomości rozporządzenia – na poziomie realnych procesów HR w organizacji.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

Dodatkowo wiele zamówień publicznych jest częściowo, a nawet całościowo realizowanych przy wsparciu odpowiedniej wysokości funduszy europejskich. Nie ma się więc co dziwić, że wiele firm ma do zaoferowania wiele szkoleń z zakresu prawa zamówień publicznych.

Dzięki nim ich uczestnicy przede wszystkim:
 • zapoznani zostaną z aktualnymi przepisami oraz wszystkimi aktami wykonawczymi niezbędnymi przy zamówieniach publicznych,
 • zostaną zapoznani z zasadami udzielania publicznych zamówień,
 • dowiedzą się, jaki jest podmiotowy zakres ustaw związanych z prawem zamówień publicznych,
 • poznają metody najskuteczniejszej weryfikacji wykonawców zamówień publicznych,
 • dowiedzą się, czym warto się kierować, aby zawsze wybrać najlepszą ofertę,
 • zostaną zapoznani z zasadami przedstawiania środków ochrony prawnej (chodzi tu przede wszystkim o skargi oraz odwołania),
 • dowiedzą się wszystkiego o prezentacji odpowiedzialności,
 • zapoznają się z ogólnie przyjętymi zasadami tworzenia finansowych korekt.
 
Warto mieć świadomość, iż prawo zamówień publicznych nie odnosi się jedynie do zarządzania funduszami specjalnie do tego celu przeznaczonymi. W bardzo dużym stopniu nakierowane są one na podwyższenie poziomu rozwoju regionalnego dobrobytu, o czym należy pamiętać, decydując się na podjęcie jakiejkolwiek działalności w zakresie zamówień publicznych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
 • 800 pigułek wiedzy
 • 40 filmów edukacyjnych
 • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.