Polskie przepisy zamówień publicznych

Zasady dotyczące prawa zamówień publicznych regulowane są przede wszystkim ustawa wprowadzona w życie dnia 29 stycznia 2004 roku (osoby chcące zapoznać się z nią bardziej szczegółowo powinny sięgnąć do Dz. U. 2004 Nr 19 poz. 177). Do wszystkich ustaleń, jakie w ustawie zostały zawarte obowiązkowo dostosować się muszą wszystkie jednostki działające w sektorze publicznym. Jednak bardzo często zdarza się, że przestrzeganie wszystkich tych zasad w przestrzeni publicznej okazuje się być w wielu sytuacjach niezwykle trudne. 

   
  Zasady dotyczące prawa zamówień publicznych regulowane są przede wszystkim ustawa wprowadzona w życie dnia 29 stycznia 2004 roku (osoby chcące zapoznać się z nią bardziej szczegółowo powinny sięgnąć do Dz. U. 2004 Nr 19 poz. 177). Do wszystkich ustaleń, jakie w ustawie zostały zawarte obowiązkowo dostosować się muszą wszystkie jednostki działające w sektorze publicznym.

  Jednak bardzo często zdarza się, że przestrzeganie wszystkich tych zasad w przestrzeni publicznej okazuje się być w wielu sytuacjach niezwykle trudne.
   
  Wszystko dlatego, że polskie przepisy prawne muszą współgrać z przepisami unijnymi, do czego Polska jako kraj jest zobowiązana z wiadomych przyczyn.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁACH KADR I HR

  Wprowadzenie do porządku prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – RODO oznacza zmiany – jak głębokie i trudne będzie zależało od praktycznej znajomości rozporządzenia – na poziomie realnych procesów HR w organizacji.

  Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

  Dodatkowo wiele zamówień publicznych jest częściowo, a nawet całościowo realizowanych przy wsparciu odpowiedniej wysokości funduszy europejskich. Nie ma się więc co dziwić, że wiele firm ma do zaoferowania wiele szkoleń z zakresu prawa zamówień publicznych.

  Dzięki nim ich uczestnicy przede wszystkim:
  • zapoznani zostaną z aktualnymi przepisami oraz wszystkimi aktami wykonawczymi niezbędnymi przy zamówieniach publicznych,
  • zostaną zapoznani z zasadami udzielania publicznych zamówień,
  • dowiedzą się, jaki jest podmiotowy zakres ustaw związanych z prawem zamówień publicznych,
  • poznają metody najskuteczniejszej weryfikacji wykonawców zamówień publicznych,
  • dowiedzą się, czym warto się kierować, aby zawsze wybrać najlepszą ofertę,
  • zostaną zapoznani z zasadami przedstawiania środków ochrony prawnej (chodzi tu przede wszystkim o skargi oraz odwołania),
  • dowiedzą się wszystkiego o prezentacji odpowiedzialności,
  • zapoznają się z ogólnie przyjętymi zasadami tworzenia finansowych korekt.
   
  Warto mieć świadomość, iż prawo zamówień publicznych nie odnosi się jedynie do zarządzania funduszami specjalnie do tego celu przeznaczonymi. W bardzo dużym stopniu nakierowane są one na podwyższenie poziomu rozwoju regionalnego dobrobytu, o czym należy pamiętać, decydując się na podjęcie jakiejkolwiek działalności w zakresie zamówień publicznych.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.