Szkolenia z prawa pracy

Kodeks pracy stanowi zbiór przepisów dotyczących zatrudniania pracowników, jak i świadczenia pracy na rzecz pracodawcy. Został opracowany po to, aby w jasny sposób określić zadania, prawa i obowiązki zarówno pracodawców względem pracowników, jak i pracowników względem pracodawcy.

zdjęcie - (the_title())

 

Kodeks pracy stanowi zbiór przepisów dotyczących zatrudniania pracowników, jak i świadczenia pracy na rzecz pracodawcy. Został opracowany po to, aby w jasny sposób określić zadania, prawa i obowiązki zarówno pracodawców względem pracowników, jak i pracowników względem pracodawcy.

Wydaje się to być niezwykle istotne z wielu względów, jednak nadrzędnym jest zapobieganie jakimkolwiek konfliktom pomiędzy pracownikami i pracodawcą.

Dzięki temu, że w ustawie zapisano wiele kluczowych aspektów, w wielu przypadkach udaje się uniknąć konfliktu, bowiem wystarczy sprawdzić jakie przepisy są obowiązujące dla wszystkich i należy je respektować.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

W przypadku, kiedy pracodawca lub pracownik nie respektują prawa zapisanego w kodeksie pracy, sprawa może zostać skierowana do rozpatrzenia przez sąd pracy. W takim przypadku, sąd analizuje wszystkie okoliczności, jak również zapisy w prawie pracy, a następnie może wydać uczciwy, prawidłowy wyrok.

Coraz częściej zdarza się, że zarówno pracodawcy, jak i pracownicy chcą znać swoje prawa i obowiązki, jakie wynikają z kodeksu pracy. Pomocne w tym mogą okazać się szkolenia z prawa pracy, jakie organizowane są w niemal wszystkich większych miastach. Podczas takich szkoleń, dedykowanych właśnie pracodawcom bądź pracownikom, dowiedzieć można się wielu interesujących rzeczy.

Zobacz więcej artykułów z naszej strefy wiedzy:

Omawiane są m. in. prawa i obowiązki pracodawcy względem pracownika, jak również obowiązki pracownika względem pracodawcy. Przedstawiane są również wszelkie zmiany w przepisach, jakie zaszły w ostatnim czasie, bądź dopiero są wprowadzane w życie.

Szczegółowe omówienie tych nowych przepisów jest o tyle ważne, że pozwala na zrozumienie wszelkich zapisów w ustawie, ich korelacji z już istniejącymi zapisami, jak również umożliwia odniesienie ich do konkretnych sytuacji.

Warto dodatkowo zaznaczyć, że najczęściej sam kodeks pracy nie jest w stanie zapewnić rozwiązania wszelkich kwestii spornych. W takich przypadkach koniecznością może okazać się zastosowanie się do przepisów zawartych w kodeksie cywilnym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.