Szkolenia z prawa pracy

Kodeks pracy stanowi zbiór przepisów dotyczących zatrudniania pracowników, jak i świadczenia pracy na rzecz pracodawcy. Został opracowany po to, aby w jasny sposób określić zadania, prawa i obowiązki zarówno pracodawców względem pracowników, jak i pracowników względem pracodawcy.

Gamma - Szkolenia z prawa pracy

   

  Kodeks pracy stanowi zbiór przepisów dotyczących zatrudniania pracowników, jak i świadczenia pracy na rzecz pracodawcy. Został opracowany po to, aby w jasny sposób określić zadania, prawa i obowiązki zarówno pracodawców względem pracowników, jak i pracowników względem pracodawcy.

  Wydaje się to być niezwykle istotne z wielu względów, jednak nadrzędnym jest zapobieganie jakimkolwiek konfliktom pomiędzy pracownikami i pracodawcą.

  Dzięki temu, że w ustawie zapisano wiele kluczowych aspektów, w wielu przypadkach udaje się uniknąć konfliktu, bowiem wystarczy sprawdzić jakie przepisy są obowiązujące dla wszystkich i należy je respektować.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  W przypadku, kiedy pracodawca lub pracownik nie respektują prawa zapisanego w kodeksie pracy, sprawa może zostać skierowana do rozpatrzenia przez sąd pracy. W takim przypadku, sąd analizuje wszystkie okoliczności, jak również zapisy w prawie pracy, a następnie może wydać uczciwy, prawidłowy wyrok.

  Coraz częściej zdarza się, że zarówno pracodawcy, jak i pracownicy chcą znać swoje prawa i obowiązki, jakie wynikają z kodeksu pracy. Pomocne w tym mogą okazać się szkolenia z prawa pracy, jakie organizowane są w niemal wszystkich większych miastach. Podczas takich szkoleń, dedykowanych właśnie pracodawcom bądź pracownikom, dowiedzieć można się wielu interesujących rzeczy.

  Zobacz więcej artykułów z naszej strefy wiedzy:

  Omawiane są m. in. prawa i obowiązki pracodawcy względem pracownika, jak również obowiązki pracownika względem pracodawcy. Przedstawiane są również wszelkie zmiany w przepisach, jakie zaszły w ostatnim czasie, bądź dopiero są wprowadzane w życie.

  Szczegółowe omówienie tych nowych przepisów jest o tyle ważne, że pozwala na zrozumienie wszelkich zapisów w ustawie, ich korelacji z już istniejącymi zapisami, jak również umożliwia odniesienie ich do konkretnych sytuacji.

  Warto dodatkowo zaznaczyć, że najczęściej sam kodeks pracy nie jest w stanie zapewnić rozwiązania wszelkich kwestii spornych. W takich przypadkach koniecznością może okazać się zastosowanie się do przepisów zawartych w kodeksie cywilnym.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.