Co zrobić w sytuacji bezumownego korzystania z nieruchomości?

Wynajem nieruchomości stanowi coraz częściej źródło utrzymania nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych. Jednakże nie zawsze najemca wywiązuje się prawidłowo ze swoich obowiązków.

zdjęcie - (the_title())


Co zrobić w sytuacji bezumownego korzystania z nieruchomości?

Wynajem nieruchomości stanowi coraz częściej źródło utrzymania nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych. Jednakże nie zawsze najemca wywiązuje się prawidłowo ze swoich obowiązków.

Jeżeli na wezwanie właściciela usunie się za zajmowanej nieruchomości to pozostaje jedynie kwestia odzyskania zaległych pieniędzy, bywa jednak iż problem jest większy. Mianowicie zgodnie z obowiązujących prawem nie można bez posiadania wyroku eksmisyjnego siłą usunąć kogoś z zajmowanego lokalu.

Dochodzi wówczas do sytuacji tak zwanego bezumownego korzystania z lokalu. Nie oznacza to jednak, iż właściciel jest bezsilny, może bowiem wystąpić na drogę sądową z pozwem o eksmisje, zaś za czas takiego korzystania naliczyć dodatkowe odszkodowanie.

Jednakże aby dochodzić swoich praw dobrze jest znać przynajmniej podstawowe kwestie, które to regulują. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty kursów, takich jak na przykład szkolenie roszczenia.

Ich program najczęściej obejmuje większość roszczeń wynikających z kodeksów, jednakże można znaleźć także takie, które skupiają się na tematyce nieruchomości. Jeżeli chodzi o inne tematy, jakie często porusza takie szkolenie prawo własności należy do dość obszernie omawianych. To właśnie z prawa własności bowiem wynika możliwość dochodzenia wielu swoich praw.

Oczywiście w przypadku zawarcia umowy, jej postanowienia powinny być przestrzegane przez obie strony. Na wielu kursach jednak uczestnicy dowiadują się także tego, jak odpowiednio konstruować umowy, aby były one zgodne z prawem i korzystne dla obu stron.

Z tego typu szkoleń korzystają nie tylko osoby prywatne ale także ci, którzy w ramach pracy powinni znać takie zagadnienia. Bardzo często też firmy organizują dla swoich pracowników szkolenia deweloper na przykład często uznaje, że znajomość odpowiednich przepisów jest dla jego pracowników bardzo korzystna.

Przyczynia się to nie tylko do rozwoju osobistego pracowników, ale także do rozwoju całej firmy, ponieważ dzięki odpowiednim umowom jak również mniejszej ilości roszczeń firma działa sprawniej i przynosi znacznie większe zyski.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.