Czy kontrole są potrzebne?

Od początku 2019 roku ma wejść w życie projekt ustawy o produktach kosmetycznych. Jest to wyjaśnienie kwestii spornych których nie rozwiązywały poprzednie ustawy. Powodów dla których powstała ta ustawa jest wiele.

Gamma - Czy kontrole są potrzebne?


Czy kontrole są potrzebne?

Od początku 2019 roku ma wejść w życie projekt ustawy o produktach kosmetycznych. Jest to wyjaśnienie kwestii spornych których nie rozwiązywały poprzednie ustawy. Powodów dla których powstała ta ustawa jest wiele.

Pierwszy z nich to to, że na obecnym rynku jest bardzo dużo firm które zajmują się produkcją różnego rodzaju kosmetyków, ponadto wiele z nich jest również importowane za granicę.

Zaistniały więc problemy z kontrolą podmiotów odpowiedzialnych i ich produktów. Wprowadzono wiec zmiany które mają rozwiązać te kwestie.

Ustawy te określają jakie obowiązki ma producent tych substancji, jakie są organy kontrolujące oraz jakie są kary za niedopełnienie obowiązków. Wprowadzony został też internetowy system weryfikacji leków.

Pierwszą zmianą wprowadzoną w tych ustawach jest nowe podejście do definicji : produktu kosmetycznego, osoby odpowiedzialnej, ciężkiego działania niepożądanego wprowadzania do obrotu, udostępniania na rynku oraz pojęcia dystrybutora.

Mają one za zadanie wyjaśnić kwestie sporne w poprzednich rozporządzeniach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla Naszych obecnych jak i Nowych Klientów, stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń farmaceutycznych zbudowanych na metodach i technikach doskonalenia zawodowego, nieustannie poszerzanego o wiedzę, potrzeby i doświadczenie, rosnącego grona zadowolonych uczestników.

Szkolenia HACCP, szkolenia mikrobiologiczne, dobra praktyka laboratoryjna to tylko niewielka częśc oferowwanych przez na szkoleń farmaceutycznych.

Poznaj nasze szkolenia:

Wprowadzono rejestr firm i zakładów które zajmują się produkcją substancji o których mowa w ustawie.

Oznacza to że każda firma musi podać w tym rejestrze szczegółowe informacje dotyczące jej samej oraz produktów które przez nią są wytwarzane.

Posiadanie aktualnych informacji odnośnie lokalizacji zakładów wytwarzających kosmetyki pozwoli na sprawny nadzór nad warunkami ich wytwarzania przez instytucje odpowiedzialne.

Ustawa ta wprowadza również system w którym będą przechowywane wszelkie informacje o działaniach niepożądanych które wystąpiły po przyjęciu danego leku.

Zajrzyj do naszej strefy wiedzy po więcej artykułów farmaceutycznych na temat dyrektywy fałszywkowej i wielu innych!

Ustalono jakie są uprawnienia danej instytucji do prowadzenia odpowiednich kontroli firm i leków.

Określono jakie działania może podjąć każda z nich.

Określono również jakie są wykroczenia oraz jakie kary pieniężne będą za nie odpowiadać.

Ustalając wysokość kary pieniężnej, właściwy państwowy powiatowy inspektor sanitarny powinien uwzględnić stopień szkodliwości czynu, okres, zakres i okoliczności naruszenia, dotychczasową działalność podmiotu działającego na rynku produktów kosmetycznych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.