Czy warto szkolić się z rekrutacji pracowników?

Odpowiedź jest prosta: tak. Choć nie wydaje się to konieczne, bo CV, list motywacyjny, a tym bardziej rozmowa kwalifikacyjna, to aż nadmiar informacji o kandydacie, to jednak wielu pracodawców zapomina, że ludzie kłamią, a nawet jeżeli nie, to ukrywają część niewygodnej prawdy, aby wywrzeć na osobie rekrutującej dobre wrażenie.

 
Odpowiedź jest prosta: tak. Choć nie wydaje się to konieczne, bo CV, list motywacyjny, a tym bardziej rozmowa kwalifikacyjna, to aż nadmiar informacji o kandydacie, to jednak wielu pracodawców zapomina, że ludzie kłamią, a nawet jeżeli nie, to ukrywają część niewygodnej prawdy, aby wywrzeć na osobie rekrutującej dobre wrażenie.

Aby umiejętnie przetrzeć się przez te maski, należy wiedzieć, jak umiejętnie przeprowadzić rozmowę i sprawdzić faktyczne umiejętności i podejście kandydata, zamiast opierać się na utartych sformułowaniach i skopiowanych życiorysach.
 
Szkolenie na wagę złota
 
Żeby dokonać niemożliwego – poznać prawdziwą stronę kandydata – trzeba przedstawiać sytuację i oczekiwać rozwiązań na trafnie sformułowane pytania. Następnie powinno się ocenią, na ile odpowiedzi wyłaniają osobę nadającą się na dane stanowisko. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie znaleźć właściwego kandydata.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

Jeżeli osoba rekrutująca odpowiednio oceni kandydata, zaoszczędzi tym samym wydatków firmie, kolejnych tygodni spędzonych na pozyskiwaniu pracowników i przede wszystkim zapewni siłę wspierającą przedsiębiorstwo na długie lata. Jest to bardzo ważny element całego procesu. Trzeba się więc do niego odpowiednio przygotować – z pomysłem i lekką nutą perswazji, żeby wyłapać tych którzy chcą, od tych, którzy tylko szukają okazji.
 
Testowanie umiejętności
 
Nawet najpiękniejsze i najbardziej obiecujące słowa nie są w stanie zaprezentować praktycznych umiejętności kandydata, dlatego też testy sprawdzające wiedzę teoretyczną, mierzące i pokazując prawdziwe reakcje w przypadku stresu i obawy o to, czy zdąży się we wskazanym terminie – każde z tych rozwiązań mówi coś więcej o kandydatach niż ich słowa.
 
 
Słowa bywają zwodnicze, czyny natomiast dają znacznie lepsze i wiarygodniejsze – choć nie zawsze pełne – świadectwo tego, co dana osoba potrafi i czy będzie w stanie stanąć na wysokości zadania, jakie ma zostać jej powierzone.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 
Umiejętne wykorzystanie zgromadzonych informacji
 
Kiedy już powiadamy wszystkie te wiadomości, pozostaje tylko wyselekcjonować odpowiednich kandydatów. Właśnie w taki sposób firmy pozyskują pracowników, a osoby, które się tym zajmują, powinny przejść odpowiednie szkolenie – żeby wiedzieć jak i przede wszystkim dlaczego.

Nie należy zapominać o ochronie danych osobowych, która weszła w życie wraz z końcem maja tego roku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.