Czym jest administracja publiczna i co mówią o niej szkolenia?

Administracja publiczna to ogół działań, które mają na celu kierowanie organami państwowymi. Ma ona wiele oblicz, mowa tutaj bowiem nie tylko o wydawaniu decyzji, ale także o ich podejmowaniu czy realizacji.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest administracja publiczna i co mówią o niej szkolenia?

Administracja publiczna to ogół działań, które mają na celu kierowanie organami państwowymi. Ma ona wiele oblicz, mowa tutaj bowiem nie tylko o wydawaniu decyzji, ale także o ich podejmowaniu czy realizacji. Często te kompetencje są w rękach jednej osoby, ale bywa także iż są podzielone w odpowiedni sposób.

Bardzo często zakres kompetencji danego organu uzależniony jest od tego, o jakim organie administracji publicznej mowa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami niemalże każdy z nich jest podległy wyższej jednostce, najczęściej zaś na szczycie stoi minister właściwy do wskazanych spraw.

Jednakże pewne sprawy pozostawiono w kompetencjach jednego organu, najwyraźniej widać to w kwestiach samorządów. Mają one bowiem bardzo duża swobodę, jak mowa o realizacji pewnych zadań czy podejmowaniu decyzji. Oczywiście wszystkie decyzje muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, na czele których stoi przede wszystkim kpa.

Pracownicy samorządowi do odpowiedniego realizowania powierzonych im obowiązku muszą posiadać właściwą wiedzę. Na tle zmieniających się przepisów ma to tym bardziej duże znaczenie.

Dlatego też szkolenia dla samorządowców cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W wielu organach administracji publicznej są one organizowane regularnie, aby pracownicy dzięki temu mogli nabyć aktualną wiedze, potrzebna im do realizacji powierzonych im zadań. Szkolenia administracja bardzo często mówią o sposobie załatwiania spraw, szczególnie w kwestiach ważnych dla petentów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

Zmiany w kodeksach, jak na przykład ostatnie zmiany dotyczące przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności niemalże wymuszają na pracownikach konieczność aktualizowania posiadanej wiedzy.

Zgłaszająca się do konkretnego organu osoba nie musi bowiem znać do końca obowiązującego prawa, zaś w gestii urzędnika leży wydanie zgodnej z przepisami decyzji jak również wytłumaczenie zawiłości prawnych. Dlatego systematyczne organizowanie szkoleń, zwłaszcza tych dotyczących zmian jest zdaniem organów administracji publicznej tak istotne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta - profesjonalna obsługa klienta jest kluczowa w budowaniu wizerunku urzędu. Oczekiwania klientów urzędu znacznie wzrosły, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie pracowników urzędu by prawidłowo obsługiwali klientów. Na szkoleniu uczestnicy pogłębią zwoją wiedzę z zakresu komunikacji, asertywności, sytuacji trudnych, oraz zostaną gruntownie przygotowani do profesjonalnej obsługi klienta w urzędzie.

Mogą Cię również zainteresować: mobbing szkolenie, szkolenia dla administracji publicznej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.