Czym jest deklaracja Intrastat i kto jej podlega?

Chcąc rozwozić swoje artykuły po terenie Unii Europejskiej albo także sprowadzać coś stamtąd obowiązkowo w zasadzie trzeba zapoznać się z zasadami i deklaracją Instrastat. Co to w zasadzie jest?

zdjęcie - (the_title())


Czym jest deklaracja Intrastat i kto jej podlega?

Chcąc rozwozić swoje artykuły po terenie Unii Europejskiej albo także sprowadzać coś stamtąd obowiązkowo w zasadzie trzeba zapoznać się z zasadami i deklaracją Instrastat. Co to w zasadzie jest? Czy każdy powinien naprawdę tak bardzo dokładnie zapoznawać się z deklaracją Instrastat oraz ze wszystkimi przepisami?

Instrastat - czym to jest?

Przede wszystkim, warto powiedzieć nieco o tym, czym w zasadzie takim szczególnym jest ten Instrastat. Otóż Instrastat jest to System Statystyki Handlu obowiązujący w Unii Europejskiej. Czym zatem jest tutaj taka deklaracja? Otóż jest to dokument zawierający podstawowe dane o firmie, o tym, co przywozi czy wywozi, o jakiej wartości itp. Czy jednak tak w zasadzie to każdy podlega obowiązkowi wypełnienia takich deklaracji? Nie do końca.

Progi Instrastat

Ważną rzeczą, o której tutaj trzeba koniecznie wspomnieć, są w zasadzie progi Instrastat. O co chodzi? Otóż przekraczając poszczególne progi, przedsiębiorca staje się zobowiązany do wypełnienia poszczególnych deklaracji. Próg podstawowy to deklaracja zwykła, zaś próg szczegółowy - on wiąże się z koniecznością podania już dokładniejszych informacji.

Warto jeszcze podkreślić, że są inne kwoty obowiązujące dla przywozu i wywozu. W chwili obecnej dla przywozu próg podstawowy wynosi 4 mln, zaś szczegółowy 65 mln. Z kolei dla wywozu próg podstawowy to 2 mln, a szczegółowy 108 mln.Warto jeszcze podkreślić, że co roku są one inne, dlatego trzeba koniecznie na bieżąco śledzić sytuację.

Szkolenia z handlu międzynarodowego

Dlatego też naprawdę warto inwestować w różnego rodzaju szkolenia takie jak, chociażby Intrastat aktualności i zmiany. Co więcej, opłaca się także rozważyć prawo celne szkolenie. Bardzo dobrym pomysłem jest również zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie, ponieważ ono porusza dokładnie wszelkie zagadnienia związane ogólnie z bezpieczeństwem i wygodą transportu.

Na koniec pozostaje szkolenie ADR 2019 - dotyczy ono przedsiębiorców przewożących materiały niebezpieczne. Co jednak istotne, obecnie więcej przedmiotów uznanych jest za niebezpieczne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.