Czym jest podległość służbowa?

Każdy z nas posiada nieco inne cechy charakteru oraz predyspozycje zawodowe. Najlepiej byłoby rzecz jasna wybierać pracę zgodną z własnymi preferencjami oraz posiadanymi predyspozycjami.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest podległość służbowa?

Każdy z nas posiada nieco inne cechy charakteru oraz predyspozycje zawodowe. Najlepiej byłoby rzecz jasna wybierać pracę zgodną z własnymi preferencjami oraz posiadanymi predyspozycjami.

Jeżeli jesteśmy pewni siebie, praca na stanowisku lidera może być pracą idealną dla nas. Jeśli jednak słabo radzimy sobie ze stresem, a stanowczość nie jest naszą mocną cechą, powinniśmy pomyśleć o pracy na innym stanowisku niż kierownicze.

Praca na stanowisku kierowniczym wiąże się bowiem nie tylko z wyższymi poborami i prestiżem, ale także ze zwiększoną odpowiedzialnością

Reasumując, jeśli lubimy wyzwania i posiadamy odpowiednie predyspozycje - to praca dla nas. Jeżeli jednak preferujemy pracę mniej stresującą i angażującą, postawmy na pracę pod czyimś kierownictwem.

Bez względu na to na jakim stanowisku zdecydujemy się podjąć pracę, musimy wiedzieć czym jest podległość służbowa. Podległość służbowa jest bardzo często nazywana istotą stosunku prawnego. Podległy kierownikowi lub pracodawcy pracownik ma obowiązek wypełniać polecenia służbowe przez niego wydane.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Należy mieć na uwadze, że nieuzasadniona odmowa wypełnienia polecenia służbowego może narazić pracownika na nieprzyjemne konsekwencje. Podobnie może być w przypadku nienależytego wykonania polecenia. Istnieją jednak pewne sytuacje, w których pracownik ma prawo odmówić wykonania polecenia służbowego.

Takie sytuacje nie są jednak zbyt liczne. Jednym z przykładów może być sytuacja, w której pracodawca zleca pracownikowi wykonanie zadania, które pozostaje w sprzeczności z przepisami prawnymi.

Każdy pracownik jak i pracodawca, który chce być świadom obowiązków i ograniczeń, z którymi wiąże się podległość służbowa, powinien zadbać o regularny udział w szkoleniach i kursach. Kodeks pracy szkolenia to propozycja kursu dla każdego, kto chce jak najlepiej posługiwać się znajomością prawa pracy na co dzień.

Szkolenia kodeks pracy powinny zostać poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowanego i doświadczonego szkoleniowca, dzięki któremu przebieg szkolenia będzie atrakcyjny dla uczestników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.