Jak wdrożyć GLP w laboratorium?

Skład lekarstw opracowywany jest w największych laboratoriach farmaceutycznych. Tam też tworzone są poszczególne preparaty lecznicze i dalej dystrybuowane na cały kraj, a czasem również zagranicę. Lekarstwa mają za zadanie wyleczyć chorego, uśmierzyć ból, czy choćby zmniejszyć objawy chorób.

Gamma - Jak wdrożyć GLP w laboratorium?

 

Jak wdrożyć GLP w laboratorium?


Skład lekarstw opracowywany jest w największych laboratoriach farmaceutycznych. Tam też tworzone są poszczególne preparaty lecznicze i dalej dystrybuowane na cały kraj, a czasem również zagranicę.

Lekarstwa mają za zadanie wyleczyć chorego, uśmierzyć ból, czy choćby zmniejszyć objawy chorób. Koniecznym jest więc, aby produkcja leków odbywała się z zachowaniem najwyższych standardów i bezpieczeństwa.

Jeśli nie zadbamy o to w wystarczający sposób, może dojść do tragedii. Z tego też powodu, przedsiębiorstwa farmaceutyczne bardzo często przeprowadzają profesjonalne audyty i kontrolują jakość produkcji lekarstw.

Dla zwiększenia jakości i bezpieczeństwa, pracownicy odbywają regularnie dobra praktyka laboratoryjna szkolenia, które pozwalają na zachowanie najwyższej jakości w produkcji i tworzeniu leków.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.

Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.

Sprawdź nasze szkolenia:

Wszystkie preparaty lecznicze muszą mieć dokładnie opracowany skład i nie może dochodzić do żadnych odstępstw od tych norm. Wszelkie odstępstwa mogą spowodować, że lekarstwa nie będą działały tak, jak powinny. Ich działanie może okazać się zbyt słabe, lub wręcz przeciwnie, zbyt silne.

W takich przypadkach zdrowie i życie osób przyjmujących leki może być zagrożone. Jest to całkowicie niedopuszczalne, dlatego koncerny farmaceutyczne przywiązują największą uwagę do standardów bezpieczeństwa i jakości w produkcji wyrobów medycznych.

Chcąc mieć pewność, że do aptek docierają jedynie bezpieczne i wysokiej jakości produkty medyczne, koniecznym jest stałe nadzorowanie procesu produkcji i transportu wyrobów medycznych.

Dzięki temu można dostrzec, kiedy np. jakiś preparat leczniczy nie spełnia wymogów jakościowych i nie może być dopuszczony do dalszej dystrybucji. Takie preparaty muszą być wychwycone zanim trafią na rynek i unicestwione, zanim zagrożą zdrowiu lub życiu osób, które takie leki mogłyby przyjąć.

Jak więc widać, regularne szkolenia z dpd są niezbędne, konieczne, a ich regularne przeprowadzanie jest nieocenione w każdym przedsiębiorstwie farmaceutycznym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.