Jak gospodarować środkami z funduszu socjalnego?

Fundusz socjalny dotyczy większej ilości firm niż nam się na pierwszy rzut oka wydaje. Trzeba bowiem na wstępie już zaznaczyć, że do jego posiadania zobowiązane są wszystkie firmy czy instytucje z sektora budżetowego albo samorządowego.

zdjęcie - (the_title())


Jak gospodarować środkami z funduszu socjalnego?

Fundusz socjalny dotyczy większej ilości firm niż nam się na pierwszy rzut oka wydaje. Trzeba bowiem na wstępie już zaznaczyć, że do jego posiadania zobowiązane są wszystkie firmy czy instytucje z sektora budżetowego albo samorządowego oraz wszelkie firmy na dzień 1 stycznia danego roku zatrudniające minimum 50 pracowników na pełen etat.

Czyli łącznie wychodzi dość sporo firm. Pojawia się zatem podstawowe w zasadzie pytanie każdego pracodawcy, a mianowicie, na co można przeznaczyć takie pieniądze z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?

Szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016 - obowiązek każdego pracodawcy

Na wstępie warto zaznaczyć, że poniżej będą mogły zostać przedstawione tylko naprawdę dość ogólne zasady przyznawania poszczególnych wypłat oraz dzielenia funduszu socjalnego. Więcej w tym zakresie powiedzą nam profesjonaliści na szkoleniu z zakres funduszu świadczeń socjalnych.

Warto naprawdę zainwestować w takie szkolenie będąc kierownikiem firmy - przynajmniej chociaż dla siebie oraz wyznaczonej osoby z działu kadr i płac. Takie szkolenie omawia praktycznie każdy rodzaj funduszu, rzeczy, na które można go przeznaczyć, sposobu, w jaki pracownik się może o to ubiegać i wiele, wiele innych.

Gospodarowanie środkami z funduszu socjalnego?

Na co można przeznaczyć Fundusz Socjalny? Przykładowo doskonałym jego wykorzystaniem będzie dofinansowanie urlopu pracownika i/ lub jego rodziny. Dalej taki fundusz socjalny można również przeznaczyć na zapomogę dla pracownika, którego dotknęło jakieś bardzo poważne zdarzenie losowe.

Co więcej takie pieniądze można również spokojnie przeznaczyć na wszelkie dofinansowanie aktywności fizycznych, imprez kulturalnych itp. dobrym i miłym pomysłem są również paczki żywnościowe. I właśnie -- jeszcze od niedawna w ramach zfśs można dopłacać do żłobków i przedszkoli - na pewno będzie to dużym odciążeniem matek !

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że dla każdego pracodawcy będą na pewno przydatne takie kursy, jak szkolenia z prawa pracy, szkolenia z rekrutacji...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.