Jak kierowcy mogą poznać zasady obrotu towarowego z zagranicą?

Wydaje się powszechnie, że w zasadzie takie zasady obrotu towarów zagranicą to muszą znać na pewno przedsiębiorcy, którzy właśnie inwestują w zagranicę. Jednak tak naprawdę to powinno je poznać dużo innych osób.

zdjęcie - (the_title())


Jak kierowcy mogą poznać zasady obrotu towarowego z zagranicą?

Wydaje się powszechnie, że w zasadzie takie zasady obrotu towarów zagranicą to muszą znać na pewno przedsiębiorcy, którzy właśnie inwestują w zagranicę. Jednak tak naprawdę to powinno je poznać dużo innych osób.

Jakby się na tym tak zastanowić, to bardzo ważną grupę stanowią tutaj kierowcy. Dlaczego kierowcy powinni poznać, chociażby podstawowe zasady obrotu towarów zagranicą? Co jest tutaj istotne? Jak mogą oni to zrobić?

Podstawowa wiedza w pracy kierowcy

Można by powiedzieć, że to tylko kierowca, który ma przewieźć towar z jednego miejsca do drugiego. Jednak tak wcale do końca nie jest. Chodzi bowiem o to, że przecież to właśnie on jest osobą w pełni odpowiedzialną, musi wiedzieć, jak powinno być oznakowane to, co przewozi, w jakich warunkach przewożone, czy jest to substancja niebezpieczna, czy też nie do końca itp. Zasadniczo taka potrzebna wiedza jest tutaj naprawdę całkiem spora.

Jak zdobyć wiedzę będąc kierowcą?

Odpowiedź jest tutaj w zasadzie całkiem prosta - trzeba zainwestować w szkolenia. To najlepsze źródło wiedzy. Oczywiście, teoretycznie można przekopywać się przez tony ustaw, jednak jest to zupełnie bez sensu z uwagi na utratę sporej ilości czasu oraz środków i sił. Zdecydowanie lepiej jest wybrać się na szkolenie, na którym zostanie dokładnie wszystko przedstawione, a co najważniejsze - zwrócona zostanie uwaga na wszelkie aspekty praktyczne.

Jakie szkolenia są szczególnie istotne?

Dla kierowcy na pewno będzie to szkolenie ADR 2019 - związane jest ono ze wszystkimi niebezpiecznymi przedmiotami, jakie są przewożone. Określone w ADR jest, co to jest niebezpieczny przedmiot, jak przewozić itp.

Dalej, całkiem przydatne może się okazać prawo celne szkolenie - w końcu kierowcy przekraczając poszczególne granice powinni się całkiem dobrze orientować w tym, kto i za co odpowiada. Ciekawym bonusem może okazać się również zarządzanie łańcuchem dostaw szkolenie, ponieważ ono z kolei nauczy kierowcę logistyki. Warto także zapoznać się ze szkoleniem o tematyce - Intrastat aktualności i zmiany.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.