Jak powinna wyglądać nagroda jubileuszowa według kodeksu pracy?

Atrakcyjne wynagrodzenie jest dla większości pracowników głównym motywatorem do świadczenia pracy wysokiej jakości. Nie da się jednak ukryć, że znalezienie dobrze płatnej pracy łatwe nie jest. Tak samo rzecz ma się z uzyskaniem awansu.

zdjęcie - (the_title())


Jak powinna wyglądać nagroda jubileuszowa według kodeksu pracy?

Atrakcyjne wynagrodzenie jest dla większości pracowników głównym motywatorem do świadczenia pracy wysokiej jakości. Nie da się jednak ukryć, że znalezienie dobrze płatnej pracy łatwe nie jest. Tak samo rzecz ma się z uzyskaniem awansu.

Najbardziej doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy mogą jednak zyskać oprócz wynagrodzenia podstawowego również pewne dodatki. Takim dodatkiem może być na przykład premia. Oczywiście pracodawca przyznaje pracownikom premie na ściśle określonych warunkach.

Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby gdyby każdy pracodawca wziął udział w szkoleniu takim jak wynagrodzenie pracowników szkolenie. Dzięki temu możliwe będzie poznanie bardzo interesujących kwestii prawnych związanych z wynagradzaniem pracowników. Należy również wspomnieć o nagrodach jubileuszowych.

Niestety regulacji na temat nagród jubileuszowych nie znajdziemy w zbiorze przepisów jakim jest Kodeks pracy 2019. Kwestie nagród jubileuszowych poruszają natomiast inne Ustawy, takie jak na przykład Karta Nauczyciela.

Nagrody jubileuszowe dla pracowników zostały również przewidziane w ustawie o pracownikach samorządowych, ustawie o pracownikach urzędów państwowych, ustawie o służbie cywilnej czy ustawie o zakładach opieki zdrowotnej. Aby móc jednak cieszyć się nagrodą jubileuszową, należy spełnić określone warunki.

Nie ulega wątpliwości, że kryterium, na podstawie którego przyznawane są nagrody jubileuszowe jest odpowiedni staż pracy. Wiele osób nurtuje kwestia terminu, w którym jest wypłacana pracownikowi nagroda jubileuszowa.

Na szczęście termin wypłaty nagrody jest tożsamy z dniem, w którym pracownik zyskał prawo do jej uzyskania. Jeżeli chcemy poznać wszystkie przepisy, które traktują o nagrodach jubileuszowych, powinniśmy rozważyć wzięcie udziału w kursach. Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby również rozważyć udział w szkoleniach z prawa pracy.

Szkolenia z prawa pracy sprawią, że będziemy mieć bardzo rzetelny ogląd na wiele kwestii związanych z prawem pracy. Na pewno dobrze byłoby zwrócić uwagę na to czy takie szkolenia są certyfikowane, bo zawsze dobrze jest posiadać dokument potwierdzający nabycie nowych kwalifikacji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.