Jak skutecznie zaplanować czas pracy

Skuteczne planowanie swojego czasu pracy jest bardzo ważne nie tylko dla efektywnego wywiązywania się z powierzanych zadań, ale również dla funkcjonowania całej organizacji.

zdjęcie - Jak skutecznie zaplanować czas pracy
 
Skuteczne planowanie czasu pracy jest bardzo ważne nie tylko dla efektywnego wywiązywania się z powierzanych zadań, ale również dla funkcjonowania całej organizacji.

Jeśli pracownik wciąż będzie miał problem z realizowaniem zadań i nie będzie wykonywał swoich obowiązków w wyznaczonym czasie, w konsekwencji odbije się to na całym dziale, a więc i przedsiębiorstwie, które nie będzie mogło funkcjonować w prawidłowy sposób. Jeśli do tego dojdzie, firma może zacząć generować straty i mieć problemy z utrzymaniem się na rynku.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na zaawansowane dwudniowe warsztaty dotyczące planowania i rozliczania czasu pracy w 2018 r., oraz orzecznictwa Czas pracy dla zaawansowanych.

Uczestnicy szkolenia interesują się również:

Z tego właśnie powodu nie można dopuścić do sytuacji, w których pracownicy nie nadążają z wypełnianiem swoich zadań w pracy.

Obowiązek monitorowania tego i ewentualnego reagowania leży po stronie kierownika, menedżera czy też lidera grupy. Są to osoby posiadające odpowiednie wykształcenie, wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które powinny bez najmniejszych problemów wychwycić sytuacje zagrażające i zareagować w odpowiednim momencie.
 
Dzięki różnego rodzaju szkoleniom i kursom, kadra zarządzająca w firmie może zdobyć wiele cennych wiadomości i umiejętności odnośnie zarządzania czasem pracy zarówno swoim, jak i pracowników.

Wiedząc, jak skutecznie zaplanować czas pracy, osoby zarządzające w firmie mogą odpowiednio delegować zadania wśród pracowników, a także kontrolować ich. Mogą również pomóc pracownikom w prawidłowym planowaniu swojego dnia pracy, jak i określaniu zadań, które należy uznać za ważne i najpilniejsze do zrealizowania.
 
Pracownicy, którzy dowiedzą się, jak skutecznie zaplanować czas pracy i nauczą się tego również w praktyce, będą mogli odnieść sukces zawodowy. Postrzegani będą również jako osoby doskonale zorganizowane, odpowiedzialne, potrafiące w odpowiedni sposób zaplanować swój czas, a także wywiązujące się z powierzanych obowiązków w należyty sposób.

Osoby takie najczęściej mogą również liczyć na premie i podwyżki, a także różne szkolenia wspierające rozwój zawodowy, co dodatkowo motywuje do jeszcze lepszej i efektywniejszej pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.