Jak sprawnie posługiwać się pakietem Office w dziale HR?

Dział personalny to jedno z tych miejsc, gdzie na co dzień pracuje się z pakietem Office. Od tego, jak dobrze się go zna, zależy szybkość i jakość efektów pracy. W dziale HR pracuje się na wszystkich najważniejszych programach MS Office. Jeśli pracownicy potrafią sprawnie posługiwać się programami biurowymi, to łatwiej mogą podołać licznym zadaniom.


Jak sprawnie posługiwać się pakietem Office w dziale HR?

Dział personalny to jedno z tych miejsc, gdzie na co dzień pracuje się z pakietem Office. Od tego, jak dobrze się go zna, zależy szybkość i jakość efektów pracy.

W dziale HR pracuje się na wszystkich najważniejszych programach MS Office. Jeśli pracownicy potrafią sprawnie posługiwać się programami biurowymi, to łatwiej mogą podołać licznym zadaniom. Z uwagi na znaczenie tego pakietu często ludzie z tego działu wysyłani są na szkolenia.

Z jakich programów korzysta się w dziale kadr?

Tworzenie umów o pracę i innych związanych z zatrudnieniem to jedno z głównych zadań. Takie i inne dokumenty tworzy się w programie Word. Potrzebny jest także Excel w HR, ponieważ i liczenia jest w takiej pracy sporo. Rozliczanie zaliczek, wyliczanie wynagrodzenia, pilnowanie wykorzystania urlopów to zadania związane z liczbami. Potrzebny jest i PowerPoint. Zarządzanie zasobami ludzkimi może się wiązać z koniecznością robienia prezentacji.

Specyfika wykorzystania programów w dziale HR

W różnych działach pakiet Office służy różnym specyficznym celom. Trzeba znać te sposoby jego wykorzystania, te funkcje i narzędzia, które są najbardziej pomocne. Niekiedy, by jakieś narzędzie czy możliwość lepiej poznać, potrzebne jest szkolenie. Na szkolenie tabele przestawne jest spore zapotrzebowanie w dziale HR.

Najwięcej trudności sprawia obsługa Excela. To rozbudowany program, ale jest łatwiej, jak zna się pomocne funkcje. Funkcje, jakie trzeba znać w dziale HR, by sprawnie pracować z Excelem, to matematyczne, tekstowe, wyszukiwań, dat i godziny.

Szkolenia z MS Office dla działu personalnego

Programy, na których pracuje się codziennie, trzeba znać dobrze. Excel czy Word trzeba znać na co najmniej poziomie średnio-zaawansowanym. Tylko wtedy można sprawnie na nich pracować. W zyskaniu takiego poziomu mogą pomóc szkolenia z MS Office. Bardzo dobrym pomysłem jest szkolenie Excel zaawansowany dla niektórych pracowników. Przyda się ono tym, którzy najbardziej potrzebują korzystać z zaawansowanych funkcji i możliwości programu.

Sprawna praca z MS Office to poznanie każdego programu na tym poziomie, jaki jest niezbędny. Poza tym trzeba znać to wszystko (funkcje i narzędzia), co najbardziej ułatwia i przyspiesza pracę w dziale HR.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz też: szkolenia interpersonalne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.