Jak ustalić wynagrodzenie pracownika?

Kwestia wysokości wynagrodzenia zatrudnianego pracownika to często ten temat który zajmuje najwięcej czasu. Bywa że negocjacje dotyczące właśnie wysokości wynagrodzenia są najdłużej trwającymi. Aby dowiedzieć się więcej z tematu płac, warto wybrać się na wynagrodzenie pracowników szkolenie.

zdjęcie - (the_title())


Jak ustalić wynagrodzenie pracownika?

Kwestia wysokości wynagrodzenia zatrudnianego pracownika to często ten temat który zajmuje najwięcej czasu. Bywa że negocjacje dotyczące właśnie wysokości wynagrodzenia są najdłużej trwającymi. Jednakże warto pamiętać, że w tej kwestii nie obowiązuje całkowita dowolność, bowiem obowiązują przy tym między innymi przepisy kodeksu pracy.

Wskazuje on, że w przypadku osoby zatrudnionej na pełen etat jej wynagrodzenie nie może być niższe niż minimalna płaca, która co pewien czas jest zmieniana i podlega opublikowaniu w oddzielnej ustawie.

W przypadku gdy pracodawca zatrudnia kogoś na mniejszy wymiar czasu pracy, jego wynagrodzenie minimalne musi być proporcjonalne do wysokości minimalnego wynagrodzenia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Oczywiście może być ono wyższe, wszystko zależy od ustaleń obu stron. Jednakże przepisy chronią także przed dyskryminacją, wskazując iż osoby zatrudnione na tych samym stanowiskach i z tym samym zakresem obowiązków powinny zarabiać podobnie. Oczywiście do wynagrodzenia dolicza się często inne składniki, takie jak premie, prowizje czy dodatki za wysługę lat.

Dlatego też nie dziwi fakt, że często odpowiednie wyliczenia wynagrodzenia pracownika stanowi dla zajmujących się tym osób spory problem. Dlatego też z każdym rokiem coraz więcej chętnych korzysta ze szkoleń, które dają im możliwość nabycia nowej wiedzy w tym temacie. Gdy chodzi o wynagrodzenie pracowników szkolenie obejmuje wiele kwestii, nie tylko zapoznanie z przepisami kodeksu pracy.

Zazwyczaj także kursanci zapoznają się z odpowiednimi przepisami regulującymi odpowiednie wyliczanie składek należnych do ZUS czy US. Nie są to jednak jedyne kursy, których popularność rośnie. Gdy chodzi o kodeks pracy szkolenia z jego znajomości również są bardzo popularne.

Szczególnie szkolenie prawo pracy 2020 i podobne, które mają na celu zapoznanie kursantów z planowanymi zmianami w kodeksie zyskują na popularności. Co pewien czas bowiem wprowadza się modyfikacje przepisów prawa pracy, aby dopasować je do obecnych czasów i sytuacji na rynku. Dlatego też nie dziw fakt, że zainteresowanie kursami jest coraz większe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.