Jak wygląda bezpieczeństwo danych w sieci?

Dynamiczny rozwój Internetu sprawia, że krąży w nim coraz więcej wazny8ch informacji. Do takich z pewnością należy zaliczyć dane osobowe, czyli informacje o pracownikach bądź kontrahentach.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda bezpieczeństwo danych w sieci?

Dynamiczny rozwój Internetu sprawia, że krąży w nim coraz więcej wazny8ch informacji. Do takich z pewnością należy zaliczyć dane osobowe, czyli informacje o pracownikach bądź kontrahentach.

Bardzo wiele firm tego typu informacje przechowuje w formie cyfrowej, na własnych lub zewnętrznych, dzierżawionych na potrzeby przedsiębiorstwa serwerach.

Dlatego też kwestią niemalże priorytetową staje się odpowiednie zabezpieczenie posiadanych danych, aby nikt niepowołany nie miał do nich dostępu. Aby jednak realizować to właściwie, niezbędna jest wiedza z zakresu przepisów prawa jak również znajomości komputerów i Internetu.

Najlepiej jeżeli w firmie zatrudniona jest odpowiednia osoba, która dba o bezpieczeństwo informacji szkolenie zaś, które przekazuje istotne informacje potrzebne do takiej pracy często jest wymaganym dokumentem.

Dbając o odpowiednie zabezpieczenia posiadanych informacji należy bowiem rozróżniać rodzaje dokumentacji i konieczne do wykonania zabiegi. Na przykład dokumentacja pracownicza powinna być bardzo dobrze zabezpieczona, jednakże dostęp do niej powinien być umożliwiony osobom, zajmującym się taką tematyką w firmie.

Ze względu na niezwykle dużą rangę kwestii bezpieczeństwa informacji coraz więcej firm wysyła swoich pracowników regularnie na szkolenia. Dzięki temu jest pewność, że dana osoba posiada aktualną wiedzę odnośnie przepisów czy też orientuje się w nowinkach technologicznych, które mogą stać się przyczyną problemów z przechowywaniem informacji.

ABI szkolenie zazwyczaj więc porusza bardzo wiele zagadnień, dzięki czemu kursanci mogą zdobyć szeroką wiedzę. Coraz popularniejsze jest także to, iż firmy, zwłaszcza te duże starają się organizować takie szkolenia indywidualnie dla swoich pracowników.

Dzięki temu ich tematyka może by ć skupiona na tych zagadnieniach, które dla konkretnego przedsiębiorstwa są najbardziej istotne. Szkolenia, odbywane przez pracowników procentują znacznie płynniejszą i bezproblemową działalnością firmy, która może skupić się w większym stopniu na poszukiwaniu możliwości zwiększania zysków.
 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

UNIJNA REFORMA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Nie chodzi o to, żeby znać przepisy tylko, żeby  wdrożyć rozporządzenie w sposób bezpieczny i nie utrudniający pracy, ponad miarę, poszczególnych działom, pracownikom.

Polecamy szkolenie PRAKTYCZNIE O RODO / GDPR wszystkim tym, którym wyszukują poniższe frazy w przeglądarkach internetowych:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.