Jak wygląda prawidłowa kontrola kosmetyków?

Kosmetyki to produkty, których obecność w naszym życiu wywiera duży wpływ na nasz wygląd oraz stan zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby produkty dostępne na rynku były poddawane odpowiednim kontrolom i spełniamy określone standardy. Jakie to są standardy? Dowiedzieć się tego możemy chodząc na szkolenia kosmetyczne Warszawa.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda prawidłowa kontrola kosmetyków?

Kosmetyki to produkty, których obecność w naszym życiu wywiera duży wpływ na nasz wygląd oraz stan zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby produkty dostępne na rynku były poddawane odpowiednim kontrolom i spełniamy określone standardy.

Powinny o tym wiedzieć szczególnie te osoby, które myślą o zajęciu się produkcją kosmetyków samodzielnie. Aby zyskać pewność, że kosmetyki są bezpieczne muszą być one poddawane odpowiedniej kontroli.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nasze szkolenia dla firm farmaceutycznych charakteryzują się doborem zróżnicowanych metod dydaktycznych w celu jak najlepszego przyswojenia wiedzy przez uczestników. Treści merytoryczne jak i metodyka szkoleń są każdorazowo dostosowywane do omawianych zagadnień i problemów.

Dla branży farmaceutycznej stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń, opartych na aktualnych wymaganiach Prawa Farmaceutycznego oraz wymaganiach dobrych praktyk.

Sprawdź nasze:

Jak wygląda prawidłowa kontrola kosmetyków?

Przede wszystkim powinna odbywać się zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi, w tym z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 23 grudnia 2002 roku. Określa ono procedurę pobierania próbek kosmetyków oraz procedury przeprowadzania badań laboratoryjnych.

Pobieranie próbek i kontrola jakości kosmetyku ma na celu wykazanie, że kosmetyk spełnia wymagania jakościowe deklarowane przez producenta oraz że nie zawiera substancji szkodliwych.

Kontrola kosmetyków może być działaniem rutynowym lub też może odbywać się w związku z uzasadnionym podejrzeniem że kosmetyk nie spełnia norma deklarowanych prze producenta lub też podejrzenie, że może on szkodzić zdrowiu ludzi lub też mieć negatywny pływ na środowisko. Kontrolę dokonuje się w warunkach laboratoryjnych.

Zastosowane metody analizy kontroli kosmetyku zależą od danego produktu. W wyniku przeprowadzonych badań przygotowywany jest protokół z ich przeprowadzenia zawierający informacje takie jak data i miejsce wykonania badania, imię i nazwisko osoby przeprowadzającej badania, opis sposobu pobrania próbki i stosowanych metod, ocenę prawidłowości oznakowania kosmetyku oraz wyniki badań. Całość powinna być zwieńczona własnoręcznym podpisem osoby, która przeprowadziła badanie.

W celu zgłębienia tematu warto brać udział w specjalistycznych szkoleniach. Z ich dostępnością na rynku można zapoznać się wpisując w wyszukiwarkę internetową hasła takie jak: Szkolenia kosmetyczne Warszawa, szkolenie serializacja czy też szkolenie analiza ryzyka. Uczestnictwo w nich pozwoli na aktualizowanie wiedzy w zakresie produkcji kosmetyków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.