Jak wygląda proces etykietowania produktów spożywczych?

Przemysł spożywczy jest bardzo wymagający dla producentów i nakłada na nich wiele zasad, których muszą bezwględnie przestrzegać. Jedną z takich kwesti, które są równocześnie niezwykle istotne dla konsumentów, jest oznakowanie etykiet na produktach spożywczych.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda proces etykietowania produktów spożywczych?

Przemysł spożywczy jest bardzo wymagający dla producentów i nakłada na nich wiele zasad, których muszą bezwględnie przestrzegać. Jedną z takich kwesti, które są równocześnie niezwykle istotne dla konsumentów, jest oznakowanie etykiet na produktach spożywczych.

Wszyscy producenci żywności zobowiązani są do zawarcia określonych informacji na etykietach i są to między innymi wartości odżywcze oraz zawartość ilościowa poszczególnych składników. Ponadto na każdej etykiecie musi znajdować się dokładny skład produktu, który zostanie przeznaczony do sprzedaży dla konsumentów. Bardzo istotna jest również czcionka, jaką na etykietach oznacza się wartości odżywcze. Powinny one zostać oznaczone czcionką o wysokości 1, 2 mm.

W przypadku gdy powierzchnia na etykiecie jest niewielka czcionka może być nieco mniejsza, jednak nie może jej wysokość wynosić mniej niż 0, 9 mm. Wszystkie te zasady etykietowania obowiązują wszystkich producentów produktów spożywczych sprzedawanych w opakowaniach. W przypadku żywności nieopakowanej obowiązkowe jest podawanie informacji o występujących w składzie alergenach, mogących wywołać u konsumenta reakcję alergiczną.

Zasady te obowiązują na każdym etapie produkcji i muszą być bezwzględnie przestrzegane. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest szkolenie znakowanie produktów spożywczych. Wszelkie szczegółowe informacje i wytyczne zostały sporządzone w ustawach dotyczących znakowania produktów spożywczych i są zgodne z wytycznymi wymaganymi przez Unię Europejską.

Żaden produkt, który nie jest dostosowany do obowiązujących zasad nie może zostać dopuszczony do sprzedaży. Producenci żywności podlegają częstym kontrolom, które w przypadku wykrycia pewnych nieprawidłowości mogą zakończyć się nałożeniem kary finansowej, a nawet skierowaniem sprawy do sądu i orzeczenia wyroku.

Prawidłowe etykietowanie produktów spożywczych sprawia, że konsumenci stają się coraz bardziej świadomi i znacznie częściej zwracają uwagę ma dokładną zawartość kupowanej żywności. Jakość żywności ma wpływ na zdrowie organizmu i samopoczucie, dlatego świadome zakupy stają się coraz powszechniejsze.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.