Przygotujemy Cię na każdy scenariusz… Online

Online

Szkolenia online to już dziś standard. Z jednej strony mamy wielość formatów : od mikrolearningu, przez webinary, warsztaty online, sesje peermentoringowe online po indywidualne spotkania rozwojowe w wersji zdalnej. Z drugiej wraz powstają możliwości łączenia szkoleń onsite (stacjonarnych) z online w hybrydowe cykle rozwojowe. Z trzeciej – znacznie większa otwartość uczestników na świat cyfrowy pozwala rozwijać i wdrażać asynchroniczne narzędzia rozwoju pracowników – podcasty.

To wszystko razem znacząco zwiększa możliwości zaprojektowania skutecznego rozwiązania szkoleniowego – takiego, które będzie zorientowane na realną, pożądaną zmianę.

Doświadczenie w zdalnych formatach rozwojowych (warsztaty online i webinary) zdobywaliśmy jeszcze w okresie „przedcovidowym”. Były to najczęściej projekty kontraktowane przez polskie firmy, które miały swoje zakłady produkcyjne, kontrahentów i przedstawicielstwa na rynkach zagranicznych.

Dziś realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe (webinary + szkolenia online dla wybranych + follow up) jak również projekty hybrydowe (szkolenia stacjonarne + online + prework + follow up).

Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video (Microsoft Teams, Google Meet, Webex, Zoom, Clickmeeting) jak również narzędzi uatrakcyjniających spotkanie (Mural, Mentimeter, Kahoot, Miro, Videoask, Quizlet etc)

Działy szkoleń:

Nowe wyzwania, nowe rutyny menedżerskie, więcej leadershipu
Dziś menedżer powinien traktować zmianę jako szansę, a oceniając zespół zwracać uwagę nie tylko na produktywność, ale również na poziom zaangażowania i więzi z organizacją.
Jeśli będziesz postępował jak wszyscy, będziesz miał wyniki jak wszyscy
Obecny rynek nie sprzyja tzw. farmerom – handlowcom skoncentrowanym na budowaniu relacji. Dziś jest czas na inteligentny hunting – świadome inwestowanie czasu w nowych klientów.
Nie zbudujesz zespołu spotkaniami zawodowymi – spotkanie integracyjne Online
Alternatywna dla tradycyjnych wyjść działowych w postaci eventu zdalnego – wszystko to można zrobić w Online z dużą porcją emocji, zabawy i pozytywnych doświadczeń
Poczucie bezpieczeństwa, zarzadzanie emocjami, dobrostan i łączenie ról zawodowych i prywatnych w pracy zdalnej
Reakcja na intensywne zmiany i pandemię jest różna dla każdego człowieka. Wielu pracowników potrzebuje wsparcia rozwojowego, aby sprostać wyzwaniom, którym obecnie są poddawani.
Próba przeniesienia procesów HR „jeden do jednego” z czasów stacjonarnych na zdalne kończy się niepowodzeniem. Mamy czas nowych rozwiązań.
Rekrutacja Online , Onboarding Online , zapewnianie bezpieczeństwa pracownikom, przeciwdziałanie erozji więzi między pracownikiem a zespołem, monitorowanie zaangażowania i produktywności, transfer know-how między pracownikami – to tylko część wyzwań stojących przez HR w obecnych czasach.
Angażujące, interaktywne szkolenia branżowe online.
Podzieliliśmy nasze szkolenia twarde na następujące obszary: Hr, Kadry, Płace, Prawo, Nieruchomości, Drogownictwo, Budownictwo, Energetyka Logistyka, Transport, Spedycja, Inwestycje, Ochrona środowiska, Szkolenia farmaceutyczne i kosmetyczne.

Wybrani klienci korzystający ze zdalnych formatów rozwojowych:

Logo

W obecnym czasie – jedyny dostępny format rozwojowy Mamy w Gammie doświadczenie we wprowadzaniu trybu pracy zdalnej w organizacjach. Nawet jeżeli praca zdalna była przeprowadzana stopniowo, w sposób planowy, z odpowiednią komunikacją i starannością wiązało się to z czasowym obniżeniem produktywności u części pracowników. Wprowadzenie pracy zdalnej dla całej organizacji w trybie nagłym to duża utrata efektywności pracowników i zespołów. Szkolenia dostarczą narzędzia, które również w trybie pilnym pozwolą zdobyć menedżerom i specjalistom kompetencje pozwalające zaadaptować się do obecnej sytuacji.

­Oszczędność czasu Szkolenia tego typu można przygotować szybko i przeprowadzić szybko. Nie ma utraty czasu na działania koordynacyjne. Wszyscy potencjalni uczestnicy mogą dowiedzieć się nawet z jednodniowym wyprzedzeniem, że wezmą udział w aktywności rozwojowej. W czasach VUCA, w których czas reakcji jest kluczowym czynnikiem sukcesu zwinne formy rozwojowe wychodzą tym oczekiwaniom naprzeciw.

­Oszczędność pieniędzy W przypadku webinarów wszystkie koszty delegacji są wyeliminowane. Organizacja płaci tylko i wyłącznie za wiedzę.

­Brak ograniczeń geograficznych i lokalizacyjnych Nie ważne gdzie mieszkają ani gdzie aktualnie  znajdują się uczestnicy szkolenia. Nie ważne czy w danym czasie są w Polsce czy zagranicą. Mogą wziąć udział w szkoleniu w dowolnym miejscu i czasie.

­Duża wartość szkoleniowo-merytoryczna Dzięki przekazowi audio-wideo zdalne formaty są odpowiednie zarówno dla wzrokowców jak i słuchowców. Technologia webcast pozwala na prowadzenie normalnej prezentacji szkoleniowej (prezentacja w postaci slajdów, głos, ankiety, pytania i odpowiedzi) tylko w nieco odmiennych warunkach – każdy uczestnik może się znajdować w dowolnym miejscu.

­Pełna interaktywność Umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami. Na każdym spotkaniu dostępny jest czat, na którym można zabierać głos, a na końcu każdego szkolenia jest sesja pytań i odpowiedzi na której można rozwiać swoje wątpliwości związane z treścią szkolenia. W trakcie spotkania online wykorzystywane są też takie narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się naprawdę interaktywne.

­Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego i bardziej efektywnego niż taka forma szkoleniowa. Ale…

Największym wyzwaniem jest dokładnie to samo co podczas klasycznego szkolenia – skupienie uczestników na temacie. Bycie TU i TERAZ. Oderwanie uczestników od wszystkich spraw poza salą szkoleniową.  Zakładając, że wszyscy uczestnicy są wysoce zmotywowani do udziału w formacie online, popełniamy dość istotny błąd. Dodatkowo, ilość rzeczy jaka dzieje się równolegle w poczcie, internecie, telefonie i „świecie” a tym samym walczy o uwagę uczestników z webinarem, który właśnie trwa, jest OGROMNA. Nie trudno sobie wyobrazić świetnego trenera opowiadającego o temacie, a po drugiej stronie uczestników szkolenia, czytających pocztę, piszących smsy, robiących prezentację itd.

Dlatego właśnie dobre czyli efektywne szkolenie online musi być poprowadzone, tak by uwaga uczestników była skupiona na temacie przez cały czas trwania.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.