Jak wygląda proces selekcji pracowników?

Wybór odpowiedniego pracownika na dane miejsce to dzisiaj naprawdę nie lada wyczyn. W końcu żadnej firmie nie opłaca się zatrudniać danej osoby tylko na jakiś czas, a potem znowu zmieniać ją na nową.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda proces selekcji pracowników?

Wybór odpowiedniego pracownika na dane miejsce to dzisiaj naprawdę nie lada wyczyn. W końcu żadnej firmie nie opłaca się zatrudniać danej osoby tylko na jakiś czas, a potem znowu zmieniać ją na nową.

Owszem - kiedyś panowało przekonanie, że taka tania siła robocza jest opłacalna, niemniej jednak dzisiaj takie praktyki uznawane są za niehumanitarne, a ponadto najzwyczajniej w świecie się one w zasadzie nie opłacają. Dlatego też warto dowiedzieć się, jak wygląda profesjonalna i efektowna selekcja pracowników.

Szkolenia z rekrutacji - najlepsze źródło wiedzy

Zanim jednak jeszcze przejdziemy de facto do sedna tego zagadnienia, to trzeba powiedzieć, że zasadniczo chcąc prowadzić w firmie naprawdę skuteczną rekrutację warto zainwestować w odpowiednie szkolenia z rekrutacji zarówno dla siebie, jak i dla osób, które będą się tym zajmowały, nawet jeśli posiadają już one i tak całkiem spore kwalifikacje.

Co w zasadzie będzie poruszane na takich szkoleniach z rekrutacji? Przede wszystkim będą to zagadnienia związane z psychologią - ona bowiem odgrywa naprawdę dużą rolę w procesie rekrutacji.

Chodzi w dużej mierze o to, aby rekruter umiał za pomocą specjalnych technik i narzędzi nie tylko bardzo profesjonalnie ocenić wszelkie kwalifikacje danego kandytata, lecz również umieć rozszyfrować jego osobowość, charakter, to czy będzie pasował do naszej grupy, czy też nie za bardzo.

Dalej takie szkolenia poruszają również wszelkiego rodzaju kwestie prawne. Przykładowo odpowiadają na pytanie, co jest istotne w zakresie rekrutacji, jakie papiery, jakie pytania są dozwolone? Dzisiaj bowiem za źle postawione pytanie, możemy nawet narazić się na pozew, czego oczywiście nikt nie chce.

Szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 2016, szkolenia z prawa pracy - ważne dodatki

Trzeba jednak wziąć pod uwagę jeszcze kilka szkoleń. Sama rekrutacja niestety nie wystarczy - każdy pracodawca powinien również mieć choćby i ogólne pojęcie o prawie pracy. Z kolei zaś zakładowy fundusz świadczeń socjalnych musi być naprawdę dobrze zarządzany - na niego patrzą bowiem dokładnie zarówno pracownicy, jak i wszelakie organy kontroli państwowej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.