Jak wygląda raport kontrolny bezpieczeństwa kosmetyku?

Każdy kosmetyczny produkt, zanim trafi do obrotu na terenie Unii Europejskiej, poddawany zostaje bardzo rygorystycznym procedurom mającym na celu określenie stopnia jego bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby do sprzedaży trafiały jedynie wysokiej jakości, najlepsze wyroby kosmetyczne.

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda raport kontrolny bezpieczeństwa kosmetyku?

Każdy kosmetyczny produkt, zanim trafi do obrotu na terenie Unii Europejskiej, poddawany zostaje bardzo rygorystycznym procedurom mającym na celu określenie stopnia jego bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby do sprzedaży trafiały jedynie wysokiej jakości, najlepsze wyroby kosmetyczne, które nie tylko zadziałają efektywnie, ale przede wszystkim będą bezpieczne w zastosowaniu. Bezpieczeństwo kosmetyków regulowane jest odpowiednimi przepisami prawa

Bardzo często osoby przeprowadzające audyt laboratorium w którym produkowane są kosmetyki (szczególną uwagę na zasady postępowania zwraca szkolenie analiza ryzyka), zwracają szczególną uwagę na to, czy kosmetyki produkowane są z uwzględnieniem charakterystyki toksykologicznej i chemicznej stosowanych w produkcji składników.

Ponadto warto zdawać sobie sprawę z tego, że ocena bezpieczeństwa kosmetyków dokonywana jest już dla gotowego kosmetycznego produktu, co w praktyce związane jest z brakiem możliwości wprowadzenia jakichkolwiek zmian. Jeśli jednak z jakiegoś powodu konieczne jest wprowadzenie większej i mniejsze zmiany, wówczas konieczne staje się przeprowadzenie wszystkich procedur dotyczących oceny bezpieczeństwa kosmetyków od samego początku, bez znaczenia, jaki wynik dała poprzednia kontrola.

Każda kontrola mająca na celu ocenę bezpieczeństwa kosmetyków musi zostać zako9ńczona wystawieniem stosownego raportu oraz rejestracją. Po opracowaniu raportu produkt należy zarejestrować w europejskiej bazie produktów kosmetycznych tzw. portalu CPNP.

Dopiero po zakończeniu wszystkich procedur i pozytywnej ocenie bezpieczeństwa kosmetyków możliwe jest legalne wprowadzenie kosmetyku do obrotu na terenie krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej - pominięcie jakiegokolwiek etapu zagrożone jest wysoką karą, jaką obarczone zostaje przedsiębiorstwo produkujące wyroby kosmetyczne.

W raporcie oceniającym bezpieczeństwo kosmetyku znaleźć się musi przede wszystkim:

  • raport z oceny zgodności składu produktu z obowiązującymi aktualnie przepisami prawa,
  • szczegółową analizę toksykologiczną poszczególnych składników,
  • ocenę ekspozycji/ ocenę narażenia,
  • ocenę badania gotowego kosmetycznego produktu,
  • raport z oceny bezpieczeństwa produktu poddawanego badaniom.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.