Jak zorganizować controlling finansowy w firmie?

Nie ulega wątpliwości, że zarządzanie finansami w firmie wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością. Nie każdy może się tym zajmować. Niezbędne jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia oraz wykształcenia. Bardzo często finansami w firmie zajmują się osoby zatrudnione w dziale kadr i płac.

zdjęcie - (the_title())


Jak zorganizować controlling finansowy w firmie?

Nie ulega wątpliwości, że zarządzanie finansami w firmie wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością. Nie każdy może się tym zajmować. Niezbędne jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia oraz wykształcenia. Bardzo często finansami w firmie zajmują się osoby zatrudnione w dziale kadr i płac. Specjaliści do spraw kadr i płac powinni posiadać wiedzę dotyczącą różnych gałęzi prawa, w tym prawa pracy i prawa finansowego.

Szkolenie controlling finansowy jest świetną opcją dla wszystkich, którzy zobowiązani są do zajmowania się finansami w firmie. Na tego rodzaju kursy powinny pójść nie tylko osoby początkujące, ale i doświadczone.

Dzięki szkoleniu dowiedzą się one czym jest controlling w praktyce, a nie tylko w teorii. Dobrze byłoby pamiętać o tym, aby szkolenia oraz kursy były prowadzone przez należycie doświadczonych i odpowiednio wyedukowanych szkoleniowców.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeżeli monitorowanie procesu zarządzania kapitałem ludzkim pod kątem ekonomicznym jest fundamentem podejmowania strategicznych decyzji dot. pracowników to szkolenie CONTROLLING PERSONALNY - Jako wsparcie strategii organizacji w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pomoże do tego przygotować.

Uczestnicy tego szkolenia poszukują również:

Podpowiedzą nam oni w jaki sposób należy przeprowadzać controlling finansowy w firmie. Należy pamiętać o tym, że powinien on być przeprowadzony starannie. Ponadto, trzeba pamiętać o tym, że controlling finansowy ma kilka etapów. Niezmiernie ważne jest również jego właściwe przygotowanie.

Poszczególne etapy muszą być poprowadzone z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Ważne jest również porównanie początkowych założeń z wynikami podsumowania finansowego. Niezmiernie istotna jest również systematyczność oraz regularność, zarówno kontroli jak i kursów, na które uczęszczamy. Jedynie regularnie prowadzone kursy mają szansę przynieść oczekiwane rezultaty.

Z całą pewnością należałoby przyjrzeć się w szczególności kursom oraz szkoleniom certyfikowanym. Certyfikat będzie bowiem stanowił dowód naszego udziału w szkoleniu podnoszącym nasze kwalifikacje z zakresu przeprowadzania odpowiedniego controllingu finansowego.

Dobrze byłoby przyjrzeć się również szkoleniom, które są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Szkolenia te są prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Z tego też względu dobrze byłoby się nimi zainteresować.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szukasz szkoleń online? Realizujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online, procesy kaskadowe. Korzystamy z większości dostępnych technologii transmisji video

Sprawdź nasze szkolenia online:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.