Jaki jest zapis kodeksu pracy art 182?

Kodeks pracy porusza bardzo istotne dla pracodawców i pracowników kwestie. Do przestrzegania przepisów zawartych w Kodeksie pracy zobligowany jest każdy, zarówno pracownik jak i pracodawca. Szkolenia z prawa pracy, takie jak na przykład wynagrodzenie pracowników szkolenie pomogą nam zrozumieć, które przepisy powinniśmy znać.

zdjęcie - (the_title())


Jaki jest zapis kodeksu pracy art 182?

Kodeks pracy porusza bardzo istotne dla pracodawców i pracowników kwestie. Do przestrzegania przepisów zawartych w Kodeksie pracy zobligowany jest każdy, zarówno pracownik jak i pracodawca. Szkolenia z prawa pracy, takie jak na przykład wynagrodzenie pracowników szkolenie pomogą nam zrozumieć, które przepisy powinniśmy znać.

Znajomość wszystkich przepisów prawa pracy nie jest bowiem konieczna. W razie potrzeby zawsze można bowiem sięgnąć po Kodeks pracy. Jednym z przepisów, które dobrze byłoby znać jest przepis zawarty w artykule 182 Kodeksu pracy.

Artykuł ten traktuje o urlopie macierzyńskim w przypadku porzucenia dziecka przez kobietę lub umieszczenia go w pieczy zastępczej. W myśl tego przepisu, matce, która porzuca swoje dziecko nie należy się urlop macierzyński.

Jednakże, w artykule 182 wspomnianego wyżej Kodeksu zastrzeżono, że urlop po porodzie nie może być krótszy niż osiem tygodni. Kodeks pracy szkolenia sprawi, że znacznie łatwiej będzie nam przyswoić przepisy zawarte w Kodeksie pracy. Bardzo ważne jest jednak to, aby szkolenia oraz kursy zostały poprowadzone przez należycie doświadczonego oraz odpowiednio wyedukowanego szkoleniowca.

Największy wybór interesujących firm szkoleniowych będziemy mieli w dużych, prężnie rozwijających się miastach. Dobrze byłoby zainteresować się szkoleniami otwartymi. Ofertę szkoleń otwartych organizowanych w poszczególnych miastach znajdziemy w internecie.

Na pewno warto również przejrzeć strony internetowe poszczególnych firm szkoleniowych. Dzięki temu dowiemy się w jaki sposób dane firmy prowadzą szkolenia. Każda firma szkoleniowa może bowiem w nieco inny sposób prowadzić szkolenia.

Ważne jest jednak to, aby szkolenie wyposażyło nas w potrzebną nam wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Jeżeli będziemy wyposażeni w taką wiedzę, łatwiej będzie nam posługiwać się przepisami Kodeksu pracy w praktyce.

Taka umiejętność jest zaś na wagę złota. Warto również zadbać o to, aby szkolenie w którym bierzemy udział było certyfikowane. Dzięki temu otrzymamy dokument potwierdzający nasz udział w kursie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.