Jakie informacje musi zawierać etykieta żywności?

Każdy z nas często spogląda na etykietę żywności – sprawdzamy producenta, skład, obecność alergenów, opis… Czy jednak gdybyśmy mieli teraz wyprodukować dany produkt spożywczy, to wiedzielibyśmy dokładnie, co w zasadzie ma się znajdować na takiej etykiecie?

zdjęcie - (the_title())


Jakie informacje musi zawierać etykieta żywności?

Każdy z nas często spogląda na etykietę żywności - sprawdzamy producenta, skład, obecność alergenów, opis... Czy jednak gdybyśmy mieli teraz wyprodukować dany produkt spożywczy, to wiedzielibyśmy dokładnie, co w zasadzie ma się znajdować na takiej etykiecie?

Z pewnością byłoby z tym naprawdę wiele problemów... Dlatego też poniżej krótko przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące obowiązkowych rzeczy na opakowaniu produktu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nasze szkolenia dla firm farmaceutycznych charakteryzują się doborem zróżnicowanych metod dydaktycznych w celu jak najlepszego przyswojenia wiedzy przez uczestników. Treści merytoryczne jak i metodyka szkoleń są każdorazowo dostosowywane do omawianych zagadnień i problemów.

Dla branży farmaceutycznej stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń, opartych na aktualnych wymaganiach Prawa Farmaceutycznego oraz wymaganiach dobrych praktyk.

Sprawdź nasze:Etykieta żywności - najważniejsze informacje

Co musi zawierać taka etykieta żywności? Na pewno musi znajdować się tam nazwa danej żywności. Nie mowa tu o tym, jak producent nazwał daną rzecz, tylko co to generalnie jest. Przykładowo możemy wpisać swoją nazwę "Płatkusie", ale pod spodem musi być napisane "płatki owsiane". Dalej każda etykieta musi zawierać obowiązkowo wykaz składników.

Panuje tu pewna zasada, w myśl której zasadniczo składniki, których jest najwięcej, wymieniane są jako pierwsze. Oprócz tego muszą znaleźć się substancje dodatkowe, które są stosowane w procesie produkcji, a które mogą wywoływać alergie czy inne reakcje.

To jednak nie wszystko. Na etykiecie bowiem muszą być zamieszczone wszelkie informacje odnoszące się do daty ważności. Co więcej - trzeba także zadbać o obecność nazwy firmy produkującej oraz jej adresu, kraju albo miejsca pochodzenia danego produktu spożywczego, instrukcji użycia tudzież otwarcia oraz informacji o wartości odżywczej. W przypadku alkoholi należy podać procentową zawartość alkoholu.

Szkolenie znakowanie produktów spożywczych - ważne źródło informacji

Warto jeszcze zaznaczyć, że należy zadbać o kilka dość istotnych szkoleń tak, aby dobrze wiedzieć, jak właściwie etykietować wszelkie produkty. Przykładowo tutaj idealnie przyda się szkolenie znakowanie produktów spożywczych oraz pokrewne do niego szkolenie serializacja.

Przy okazji - warto jeszcze zainteresować się świetnym szkoleniem, jakim jest szkolenie analiza ryzyka - dzięki niemu szybko dość nauczymy się odpowiednio szacować ryzyko i oceniać, czy warto je podjąć czy też niekoniecznie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.