Jakie informacje musi zawierać etykieta żywności?
Każdy z nas często spogląda na etykietę żywności - sprawdzamy producenta, skład, obecność alergenów, opis... Czy jednak gdybyśmy mieli teraz wyprodukować dany produkt spożywczy, to wiedzielibyśmy dokładnie, co w zasadzie ma się znajdować na takiej etykiecie?
Z pewnością byłoby z tym naprawdę wiele problemów... Dlatego też poniżej krótko przedstawimy najważniejsze informacje dotyczące obowiązkowych rzeczy na opakowaniu produktu.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Nasze szkolenia dla firm farmaceutycznych charakteryzują się doborem zróżnicowanych metod dydaktycznych w celu jak najlepszego przyswojenia wiedzy przez uczestników. Treści merytoryczne jak i metodyka szkoleń są każdorazowo dostosowywane do omawianych zagadnień i problemów.
Dla branży farmaceutycznej stworzyliśmy ofertę nowoczesnych specjalistycznych szkoleń, opartych na aktualnych wymaganiach Prawa Farmaceutycznego oraz wymaganiach dobrych praktyk.
Sprawdź nasze:
Etykieta żywności - najważniejsze informacjeCo musi zawierać taka etykieta żywności? Na pewno musi znajdować się tam nazwa danej żywności. Nie mowa tu o tym, jak producent nazwał daną rzecz, tylko co to generalnie jest. Przykładowo możemy wpisać swoją nazwę "Płatkusie", ale pod spodem musi być napisane "płatki owsiane". Dalej każda etykieta musi zawierać obowiązkowo wykaz składników.
Panuje tu pewna zasada, w myśl której zasadniczo składniki, których jest najwięcej, wymieniane są jako pierwsze. Oprócz tego muszą znaleźć się substancje dodatkowe, które są stosowane w procesie produkcji, a które mogą wywoływać alergie czy inne reakcje.
To jednak nie wszystko. Na etykiecie bowiem muszą być zamieszczone wszelkie informacje odnoszące się do daty ważności. Co więcej - trzeba także zadbać o obecność nazwy firmy produkującej oraz jej adresu, kraju albo miejsca pochodzenia danego produktu spożywczego, instrukcji użycia tudzież otwarcia oraz informacji o wartości odżywczej. W przypadku alkoholi należy podać procentową zawartość alkoholu.
Szkolenie znakowanie produktów spożywczych - ważne źródło informacji
Warto jeszcze zaznaczyć, że należy zadbać o kilka dość istotnych szkoleń tak, aby dobrze wiedzieć, jak właściwie etykietować wszelkie produkty. Przykładowo tutaj idealnie przyda się szkolenie znakowanie produktów spożywczych oraz pokrewne do niego szkolenie serializacja.
Przy okazji - warto jeszcze zainteresować się świetnym szkoleniem, jakim jest szkolenie analiza ryzyka - dzięki niemu szybko dość nauczymy się odpowiednio szacować ryzyko i oceniać, czy warto je podjąć czy też niekoniecznie.