Jakie są zasady akredytacji laboratorium badawczego?

Laboratorium jest miejscem, w którym prowadzone są badania w różnych dziedzinach. Mogą one dotyczyć naszego zdrowia lub też kosmetyków i produktów, które trafiają do naszych domów i używane są przez nas każdego dnia.

zdjęcie - (the_title())


Jakie są zasady akredytacji laboratorium badawczego?

Laboratorium jest miejscem, w którym prowadzone są badania w różnych dziedzinach. Mogą one dotyczyć naszego zdrowia lub też kosmetyków i produktów, które trafiają do naszych domów i używane są przez nas każdego dnia.

Badania prowadzone w tych miejscach mają ogromne znaczenia dla wielu branż naszej gospodarki, dlatego prace wykonywane przez laborantów muszą być wykonywane na najwyższym poziomie i zgodnie z najnowszymi wytycznymi. Dodatkowo każde laboratorium, które świadczy usługi badawcza musi być zaopatrzone w odpowiedni sprzęt oraz mechanizmy dbające o bezpieczeństwo pracowników.

Zanim laboratorium rozpocznie swoją działalność musi być ono poddane kontrolom, które ocenią jego przygotowanie do wypełniania obowiązków. Kontrole takie przeprowadzane są przez osoby posiadające szeroką wiedzę oraz doświadczenie.

Pracownicy, na których spoczywa obowiązek przeprowadzania kontroli w celu przyznania akredytacji dla danego laboratorium badawczego mają ukończone między innymi szkolenia iso 13485, dzięki któremu mają szeroką wiedzę na tema jakości sprzętów medycznych, które wykorzystywane są w trakcie prowadzonych badań.

Sam proces przyznawania akredytacji podlega wielu zasadom, które dokładnie opisują wymogi spoczywające na laboratoriach. Dotyczy to zarówno odpowiedniego przeszkolenia pracowników - powinni oni posiadać między innymi szkolenia laboratorium oraz walidacja szkolenia, dzięki którym zdobywają oni wiedzę na temat pracy oraz bezpieczeństwa w laboratorium.

Wymogi te określają również sprzęt, który powinien znajdować się w laboratorium, sposób zagospodarowania przestrzeni oraz środki bezpieczeństwa, które pozwolą na ochronę pracowników, w trakcie wykonywania niebezpiecznych procedur w trakcie badań.

Tylko spełnienie wszystkich tych kryteriów może przybliżyć nas do uzyskania pozytywnej odpowiedzi ze strony kontrolerów i uzyskanie akredytacji. Aby w odpowiedni sposób przygotować się do kontroli można sprawdzi dokumentacji dokładne wymogi, które należy spełnić.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.