Jakie szkolenia dla pracowników związanych z mikrobiologią?

Coraz więcej firmy produkcyjnych posiada w swojej siedzibie laboratoria mikrobiologiczne, które umożliwiają stałą kontrolę jakości produktów.

zdjęcie - (the_title())


Jakie szkolenia dla pracowników związanych z mikrobiologią?

Coraz więcej firmy produkcyjnych posiada w swojej siedzibie laboratoria mikrobiologiczne, które umożliwiają stałą kontrolę jakości produktów. Jednak oprócz korzyści płynących z posiadania takiego miejsca, pojawiają się również dodatkowe obowiązki oraz problemy, z którymi radzić muszą sobie kierownicy firmy.

Przykładem takiego dodatkowego problemu jest szkolenie pracowników mikrobiologicznych w związku z przeprowadzaniem takiego działania jak audyt wewnętrzny w laboratorium badawczym.

Jest to działanie niezbędne do prawidłowej pracy laboratorium, jednak może być ono przeprowadzane tylko przed odpowiednio wykształcone osoby. Dlatego kierownicy zobowiązani są do wyłonienia wśród swoich podwładnych osób, które skierowane zostaną na szkolenia mikrobiologia - przeprowadzanie audytów wewnętrznych i zgodnie ze zdobytą w ich trakcie wiedzą zajmą się kontrolą przeprowadzanych w danym miejscu prac.

Jest to zadanie bardzo odpowiedzialne, ponieważ umożliwia ono wyłapanie błędów związanych z brakiem zaangażowania innych pracowników, wykorzystania nieprawidłowego sprzętu lub przeterminowanych odczynników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

Tylko dzięki prawidłowo wykonanego w sposób obiektywny audytu mamy szansę zauważyć takie nieprawidłowości. Właśnie z tego powodu należy dobrze zastanowić się nad wyborem pracownika, któremu powierzymy to zadanie, i którego skierujemy na dalsze szkolenia.

Warto zwrócić uwagę na doświadczenie i umiejętności kandydatów, ponieważ każdy z nas wie, że osoby o większym zasobie informacji na dany temat szybciej wychwycą błędy osób mniej doświadczonych.

Należy jednak ocenić również zaangażowanie w pracę, ponieważ tylko obiektywna ocena, niezależnie od relacji między pracownikami może przynieść nam pożytecznych wniosków co do pracy laboratorium. To właśnie te wnioski mogą zapoczątkować zmiany w samym laboratorium, jak i w całej firmie, a co za tym idzie wpłynąć korzystnie na rozwój całego biznesu. Warto zatem pamiętać o tym, jak tak niepozorne działanie jak audyt wewnętrzny może wpłynąć na sukces firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.