Jakie zasady zapewnią nam bezpieczeństwo wyrobów medycznych?

Wyroby medyczne to bardzo specyficzna grupa produktów. Z jakiego powodu? Otóż przede wszystkim bardzo istotne jest tutaj to, że takie produkty medyczne cechować musi wysoki stopień bezpieczeństwa i jakości. Z jakiego powodu tak w zasadzie?

25 marca 2020
zdjęcie - Jakie zasady zapewnią nam bezpieczeństwo wyrobów medycznych?

Jakie zasady zapewnią nam bezpieczeństwo wyrobów medycznych?

Wyroby medyczne to bardzo specyficzna grupa produktów. Z jakiego powodu? Otóż przede wszystkim bardzo istotne jest tutaj to, że takie produkty medyczne cechować musi wysoki stopień bezpieczeństwa i jakości. Z jakiego powodu tak w zasadzie? Czemu jest to tak bardzo istotne? Jakie zasady zapewniają nam to bezpieczeństwo? O tym wszystkim będzie poniżej....

Bezpieczeństwo i jakość wyrobów medycznych

Dlaczego tutaj akurat to bezpieczeństwo jest tak istotne? Otóż odpowiedź na to pytanie wcale nie jest tak bardzo skomplikowana.Każdy wyrób medyczny dość bezpośrednio nawet służy ludziom. Co zatem w pełni oczywiste, nie może on być w żaden sposób uszkodzony ani nie może się z nim dziać. W jaki sposób zapewniane jest takie bezpieczeństwo?

Zasady zapewniające bezpieczeństwo

Zasadniczo jest ich naprawdę wiele. Przede wszystkim będą to pewne ogólne procedury i wytyczne, takie jak chociażby ISO 13485. Co dalej, do wyrobów medycznych odnoszą się także na pewno zasady GMP, GHP, czy też GDP.

Dalej, trzeba tu również wziąć pod uwagę takie Prawa, jak chociażby Prawo Kosmetyczne To jeszcze nie wszystko, bowiem funkcjonują tu również normy BHP, prawo pracy, czy też normy i wytyczne odnoszące się do poszczególnych urządzeń czy substratów.

Kto odpowiada za jakość i bezpieczeństwo w laboratorium?

Standardowo jest to kierownik laboratorium oraz osoby pracujące w dziale do spraw jakości Warto dodać, że w oparciu o wszelkie normy i przepisy ustanawiają oni zazwyczaj jeszcze swoje własne procedury. Krótko mówiąc, muszą mieć naprawdę ogromną wiedzę. Gdzie ją natomiast mogą zdobyć?

Otóż najlepszym miejscem w tym celu jest centrum szkoleń. Ważne są tutaj takie kursy jak szkolenia iso 13485, szkolenia laboratorium, walidacja szkolenia, czy też kursy, których tematyką jest ocena bezpieczeństwa kosmetyków. Dzięki nim osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo będą mogły naprawdę pełnić właściwie swoją funkcję. Jest to naprawdę bardzo istotna kwestia oraz ważna inwestycja dla pracodawców takich pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.