Kiedy przyda nam się znajomość arkusza kalkulacyjnego?

Wchodzący w skład pakietu biurowego program Excel jest niezwykle użyteczny. Korzystająca z niego osoba ma możliwość dokonywania z jego pomocą wielu działań, które na dodatek usprawniają całą naszą pracę.

zdjęcie - (the_title())


Kiedy przyda nam się znajomość programu excel?

Wchodzący w skład pakietu biurowego program Excel jest niezwykle użyteczny. Korzystająca z niego osoba ma możliwość dokonywania z jego pomocą wielu działań, które na dodatek usprawniają całą naszą pracę. To niezwykle wszechstronny program, który posiada wiele praktycznych funkcji. Zatem warto przekonać się, kiedy możemy wykorzystać naszą znajomość jego obsługi.

Excel w pracy

Podstawową funkcjonalnością, jaką zapewnia nam Excel to arkusze kalkulacyjne. Jednak samym możliwości program ten skrywa znacznie więcej. Jedną z ciekawszych jest, chociażby użycie VBA, czyli skryptowego języka programowania.

Jest to narzędzie scalone z innymi aplikacjami pakietu biurowego od Microsoftu. Tym samym jesteśmy w stanie przygotować najróżniejsze obiekty w rodzaju boksów tekstowych, przycisków i wielu innych elementów. Dzięki temu nasz arkusz kalkulacyjny nie jest już tylko zbiorem wierszy i kolumn, lecz stanowi wówczas obszar roboczy, na którym da się umieszczać interaktywne elementy.

W przypadku podstawowej znajomości excel w HR może przydać się jedynie na części stanowisk. Jednak chcąc poprawić swoje perspektywy zawodowe i jednocześnie umieć w praktyce przeprowadzać bardziej skomplikowane zadania z tym programem to należy podnieść swoje kompetencje. Do tego też idealnie nadają się różnego rodzaju kursy i szkolenia.

Po godzinach Excel również bywa niezastąpiony

Warto dodać, że arkusze kalkulacyjne da się wykorzystać nie tylko w pracy, bo z ich pomocą możliwe jest, też wpłyniecie na efektywność osobistą. Marząc o tym, aby stać się bardziej zorganizowanym człowiekiem również przydatne będą szkolenia excel.

Poznamy tam bowiem sposoby na kształtowanie swojego budżetu domowego, będziemy mogli zaplanować różne wydatki i ustalić wysokość swoje emerytury, prowadzić precyzyjny kalendarz czy tworzyć listy zakupowe i wiele innych.

To ledwie parę przykładów w pracy i życiu codziennym, które pokazują, jak wszechstronnym programem jest Excel. Znając ten program od podszewki nasze życie na wielu płaszczyznach staje się prostsze. Stąd też warto zapisać się na różne szkolenia excel, bo wyjdzie nam to tylko na dobre.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁACH KADR I HR

Wprowadzenie do porządku prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – RODO oznacza zmiany – jak głębokie i trudne będzie zależało od praktycznej znajomości rozporządzenia – na poziomie realnych procesów HR w organizacji.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.