Kto w laboratorium zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa?

Bezpieczeństwo w laboratorium to w zasadzie sprawa autentycznie najważniejsza. Z jakiego powodu tak naprawdę? Dlaczego akurat bezpieczeństwo jest tak istotne? Kto powinien zajmować się kontrolą bezpieczeństwa? O tym wszystkim powiemy już za chwilę…

25 marca 2020
zdjęcie - Kto w laboratorium zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa?

Kto w laboratorium zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa?

Bezpieczeństwo w laboratorium to w zasadzie sprawa autentycznie najważniejsza. Z jakiego powodu tak naprawdę? Dlaczego akurat bezpieczeństwo jest tak istotne? Kto powinien zajmować się kontrolą bezpieczeństwa? O tym wszystkim powiemy już za chwilę...

Bezpieczeństwo w laboratorium

Czemu w ogóle bezpieczeństwo w laboratorium jest jakkolwiek bardziej istotne? Otóż trzeba mieć na uwadze to, że laboratorium jest to miejsce, w którym najmniejsza pomyłka może kosztować wiele - może oznaczać wadliwy, niską wytrzymałość konstrukcji metalowej, zepsuty artykuł spożywczy. Za każdym z błędów może stać nawet ludzkie życie, dlatego też trzeba na nie naprawdę bardzo mocno uważać.

Kto zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa?

Dlatego też bardzo ważną rolę pełni osoba zajmująca się kontrolą takiego bezpieczeństwa. Kto to dokładnie jest? Otóż rzadko kiedy jest to tylko jedna osoba. Tak naprawdę najczęściej zagadnieniem bezpieczeństwa zajmuje się kierownik laboratorium, zespół do spraw zarządzania jakością oraz dodatkowo nieraz zatrudniana jest jeszcze firma zewnętrzna tak, aby dodatkowo wzmocnić kontrolę. Jak to tak naprawdę wygląda?

Otóż kierownik laboratorium współpracując z działem jakości muszą opracować regulamin laboratorium oraz szczegółowe procedury dotyczące tego, co tak naprawdę jest tu istotne. Oczywiście w tym momencie trzeba podkreślić, że wszystkie osoby zaangażowane w kontrolę bezpieczeństwa, muszą mieć na pewno wykonane różnego rodzaju szkolenia.

Znajdą się wśród nich zapewne szkolenia ISO 13485, szkolenia laboratorium, walidacja szkolenia a także kursy, których tematyką jest ocena bezpieczeństwa kosmetyków. Warto podkreślić, że zasadniczo to celem takich kursów jest przekazanie całego spektrum wiedzy z zakresu właśnie tematyki bezpieczeństwa.

Warto jeszcze zaznaczyć, że często zatrudniane są firmy zewnętrzne, prowadzące dodatkowe audyty i kontrole. To bardzo ważne, ponieważ patrząc z zewnątrz, dany pracownik jest w stanie znacznie więcej zobaczyć i wykryć w porę. Dlatego nie należy unikać kontroli zewnętrznych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.