Lekarz czy sprzedawca

Myśląc o przemyśle farmaceutycznym przed oczami moglibyśmy mieć osoby stojące na czele wielkich firm, które robią wszystko, by dbać o zdrowie i życie ludzi cierpiących na różnego rodzaju choroby. Tymczasem, jak pokazuje praktyka rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Gamma - Lekarz czy sprzedawca

 

Lekarz czy sprzedawca


Myśląc o przemyśle farmaceutycznym przed oczami moglibyśmy mieć osoby stojące na czele wielkich firm, które robią wszystko, by dbać o zdrowie i życie ludzi cierpiących na różnego rodzaju choroby.

Tymczasem, jak pokazuje praktyka rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Prawa rynku silnie zdominowały obszar leków. Trzeba ponadto pamiętać, że zysk firm farmaceutycznych często jest dzielony pomiędzy to, co otrzymują prezesi, a to co zostaje przeznaczone na badania na kolejnymi lekami.

Botoks i inne bajki.

O ile przemysłu farmaceutycznego może przekonać się każdy na własnej skórze. Wystarczy poszukać w aptekach leków lub suplementów polskich producentów. Są oni bowiem stopniowo, ale skutecznie rugowani z rynku i zastępowaniu przez ogromne międzynarodowe korporacje.

Nie dzieje się to jednak w sposób siłowy, czy bezprawny. Wielkie firmy produkujące leki posiadają w swoich budżetach na tyle dużo środków, by móc miękkimi metodami wywierać silny wpływ na mechanizmy rynkowe i tym samym zabierać przestrzeń mniejszym podmiotom.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.

Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.

Sprawdź nasze szkolenia:

Dzieje się to poprzez marketing, odpowiednio modyfikowane ceny oraz działania, które niosą ze sobą pewien pierwiastek niemoralności.

Kuszące propozycje.

Przedstawiciele medyczni to osoby, których zawód cieszy dość dwuznaczną sławą. Wynika to z faktu, iż ich głównym zadaniem jest przekonanie lekarzy do tego, by zaczęli przekonywać swoich pacjentów do korzystania z danego leku, kosztem rzecz jasna innego o podobnym działaniu.

Szkolenia na przemysłu farmaceutycznego obejmują często nie tylko zakres merytoryczny względem danych preparatów, ale także poznawanie metody pozwalających na skuteczne wywieranie wpływu.

Wyposażeniu w takie umiejętności zarówno prezesi wielkich firm, jak i szeregowi przedstawiciele mają możliwości zdobywania nowych rynków i większych zysków. Warto jednak przy tym zwrócić uwagę także na to, że wielu lekarzy jest już dawno przekonanych do danego środka.

Co za tym idzie zmiana takiego stanowisk, może wynikać wyłącznie z oczywistych korzyści dla lekarza.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.