Należności za służebność i ich odzyskanie

Dochodzenie należności od dłużników nie jest łatwym procesem, zwłaszcza jeżeli nie chce on dobrowolnie zapłacić. Firmy które ściągają należności od swoich kontrahentów mają nieco ułatwione zadanie, zazwyczaj bowiem w każdej znajduje się odpowiedni dział, który zajmuje się wyłącznie odzyskiwaniem należnych pieniędzy.

zdjęcie - (the_title())


Należności za służebność i ich odzyskanie

Dochodzenie należności od dłużników nie jest łatwym procesem, zwłaszcza jeżeli nie chce on dobrowolnie zapłacić. Firmy które ściągają należności od swoich kontrahentów mają nieco ułatwione zadanie, zazwyczaj bowiem w każdej znajduje się odpowiedni dział, który zajmuje się wyłącznie odzyskiwaniem należnych pieniędzy.

Do dyspozycji mają bardzo wiele narzędzi prawnych, które to ułatwiają, ponadto mają wystarczające środki finansowe na ewentualne prowadzenie postępowań komorniczych czy sądowych. Nieco trudniejszą sytuację mają osoby fizyczne, które próbują odzyskać należne im pieniądze. Zwłaszcza od firm. Taka sytuacja może mieć miejsce na przykład wówczas, gdy komuś należy się odszkodowanie za służebność przesyłu energii elektrycznej.

Windykacja należności nie jest łatwym zadaniem osoby które są za to odpowiedzialne muszą przede wszystkim doskonale znać przepisy prawa, aby wszystkie prowadzone działania były w zgodzie z nimi. Te zaś ciągle się zmieniają czasem nawet dość znacznie co wymusza aktualizowanie posiadanych informacji.

Rzetelną i przede wszystkim jak najbardziej aktualną wiedzę oferuje dobrze wybrane szkolenie windykacja należności zaś to temat, który coraz częściej stanowi ich tematykę. Ze względu jednak na bardzo obszerny zakres, jakim zajmuje się windykacja zdarza się, iż szkolenia zawężane są do mniejszego zakresu, który w zamian za to jest omawiany bardziej szczegółowo.

Gdy chodzi o kwestie związane z uzyskaniem należności za służebność przesyłu klient fizyczny dość często decyduje się na zatrudnienie dobrej firmy windykacyjnej do odzyskania swoich pieniędzy. Na jego gruncie bowiem często cały czas znajdują się postawione przez firmy urządzenia przesyłowe problematyka prawna zaś dotyczy w wielu przypadkach także tego, czy w związku z brakiem płatności wierzyciel może odmówić dostępu do nich firmie energetycznej. Zazwyczaj bowiem w myśl podpisanej umowy zobowiązuje się ona do opłacania służebności, zaś brak wpłaty bywa traktowany jako naruszenie jej warunków czy nawet zerwanie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasze szkolenia z obszaru energetyki i inwestycji.Służebność przesyłu, Inwestycje budowlane, Kontrakty Handlowe w energetyce, Inwestycje sieciowe przez cudze gruntyWięcej szkoleń w dziale: szkolenia inwestycje

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.