Serializacja leków

Serializacja leków to inaczej wprowadzenie na opakowania produktów leczniczych takich zabezpieczeń, dzięki którym możliwe będzie łatwe i szybkie sprawdzenie, czy dany lek pochodzi z legalnego źródła, a także czy jego opakowanie nie było wcześniej naruszone, co świadczyć może o różnego rodzaju nieprawidłowościach.

zdjęcie - (the_title())


Serializacja leków

Serializacja leków to inaczej wprowadzenie na opakowania produktów leczniczych takich zabezpieczeń, dzięki którym możliwe będzie łatwe i szybkie sprawdzenie, czy dany lek pochodzi z legalnego źródła, a także czy jego opakowanie nie było wcześniej naruszone, co świadczyć może o różnego rodzaju nieprawidłowościach.

Przepisy wprowadzające obowiązkową serializację leków zaczną w Polsce obowiązywać dnia 9 lutego 2019 roku i wprowadzone są na podstawie rozporządzeń obowiązujących na terenie Unii Europejskiej (a konkretnie Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2016/161 z dnia 2 października 2015 r. uzupełniającego dyrektywę 2001/83/WE Parlamentu Europejskiego i Rady przez określenie szczegółowych zasad dotyczących zabezpieczeń umieszczanych na opakowaniach produktów leczniczych stosowanych u ludzi.)

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.

Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.

Sprawdź nasze szkolenia:

W myśl obowiązujących przepisów każde opakowanie zawierające leki będzie musiało dysponować dwoma rodzajami zabezpieczeń. Pierwsze z nich to specjalny identyfikator, w którym zawarte będą najważniejsze informacje takie jak data i seria produkcji (zarówno leku, jak i jego opakowania), data ważności itd.

Identyfikator ten przyjmie formę kodu 2D, który sprawdzić będzie można przy pomocy specjalnego skanera. Umożliwi to szybkie sprawdzenie, czy lek pochodzi z legalnego źródła i przeszedł wszystkie niezbędne atesty.

Drugi typ zabezpieczenia ma uniemożliwić otwarcie i ponowne zamknięcie produktu na różnych etapach dystrybucji, dzięki czemu niemożliwe będzie podmienienie produktów, ponowne wykorzystanie opakowań itd.

Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

Zabezpieczenia te pomogą między innymi osobom pracującym w hurtowniach farmaceutycznym ocenić autentyczność leków, które mają być przekazane do sprzedaży, czy też pozwolić upewnić się osobom wydającym leki pacjentom, że oferowany przez nich lek jest bezpieczny.

Wprowadzenie obowiązkowej serializacji leków, w połączeniu z prowadzonym systemem baz danych, które gromadzą informacje o produktach leczniczych występujących na europejskim rynku mają na celu skuteczną walkę z produkcją i dystrybucją w legalnym obiegu sfałszowanych produktów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.