Spedycja i transport morski – doświadczenie i umiejętności pracowników

Niewielkie firmy, które zajmują się handel lub same potrzebują wyposażenia, które zamawiane jest z innego kraju lub kontynentu, mogą szukać zewnętrznych spedytorów, zajmujących się organizacją transportu towarów. Jeśli jednak firma poważnie myśli na temat rozwoju, powinna samodzielnie zatrudnić pracownika, który będzie organizował dostarczenie zamówienia.

   
  Niewielkie firmy, które zajmują się handel lub same potrzebują wyposażenia, które zamawiane jest z innego kraju lub kontynentu, mogą szukać zewnętrznych spedytorów, zajmujących się organizacją transportu towarów.

  Jeśli jednak firma poważnie myśli na temat rozwoju, powinna samodzielnie zatrudnić pracownika, który będzie organizował dostarczenie zamówienia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu transport morski konosament. Wyjaśnimy specyficznych pojęć występujących wyłącznie w transporcie morskim (między innymi: rola i odpowiedzialność osoby określonej mianem „shipper”). Omówimy temat obiegu dokumentów oraz rolę konosamentu (Bill of lading).

  Poznaj inne nasze szkolenia w kategoriach:

  Czy lepiej jest zatrudnić pracownika, który posiada już stosowne umiejętności spedycyjne i niezbędne doświadczenie w wykonywaniu tego typu zadań? A może lepszym wyborem będzie samodzielne szkolenie osób początkujących? Jaki rodzaj transportu będzie najbardziej opłacalny? Warto się nad tym wszystkim zastanowić, by kierunek rozwoju firmy, poszedł w odpowiednią stronę!

  Spedycja i transport morski – rozwój firmy z nowymi pracownikami

  Zorganizowanie kontenera, załadunku i odbioru zamówionych towarów, może sprawić problem osobom początkujących, które pierwszy raz wykonują powierzone zadanie – sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej, jeśli pracownik przejdzie profesjonalne szkolenie, na którym dowie się wszystkiego na temat ewentualnych problemów, przeciwności i koniecznych czynnościach, które musi wykonać.

  Spedycja nie jest skomplikowana dla osób z doświadczeniem, jednak małe i średnie firmy nie będą potrzebować specjalistów, którzy będą obsługiwać kilkanaście lub kilkadziesiąt transakcji i transportów jednocześnie, więc w ich przypadku, dużo lepszym pomysłem jest wyszkolenie początkujących pracowników.

  Zdobędą oni w ten sposób niezbędne doświadczenie i umiejętności, a firma z każdą transakcją będzie posiadać coraz lepszych specjalistów – w ten sposób, w szybki sposób można zbudować naprawdę mocny zespół, pracujący w pełni profesjonalnie i rozwijający markę nawet na skalę światową!

  Dlaczego transport morski?

  Chociaż statek z kontenerami dostarcza zamówienia dłużej, niż ma to miejsce w przypadku transportu lotniczego, to należy brać pod uwagę cenę takiego środka transportu – jest ona o wiele niższa, więc finalna cena produktu, również będzie bardziej przystępna dla klientów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.