Szkolenia PIP- dla pracowników i przedsiębiorców

Szkolenia PIP są organizowane regularnie. Dedykowane są zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, czy tez związków zawodowych. Również młodzież szkolna powinna uczestniczyć w takich warsztatach, aby nauczyć się swoich praw i obowiązków. Szkolenia są w pełni darmowe, a wstęp na nie wolny. Podczas nich rozdawane są książki, czy tez inne ulotki z wydawnictwa PIP.

   
  Szkolenia PIP są organizowane regularnie. Dedykowane są zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, czy tez związków zawodowych. Również młodzież szkolna powinna uczestniczyć w takich warsztatach, aby nauczyć się swoich praw i obowiązków. Szkolenia są w pełni darmowe, a wstęp na nie wolny. Podczas nich rozdawane są książki, czy tez inne ulotki z wydawnictwa PIP.

  Szkolenia dla pracodawców - bezwzględne przestrzeganie prawa pracy

  PIP organizuje szkolenia dla pracodawców. Ich celem jest poznanie ich obowiązków względem pracowników, ale i poznanie swoich praw. Na takim szkoleniu inspektorzy przedstawiają przepisy z zakresy prawa pracy i informują o ich koniecznym przestrzeganiu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Warsztaty, podczas których istnieje możliwość do analizy grafiku czasu pracy w 4-brygadówce realnie funkcjonującego w Twojej firmie. Zapraszamy: Planowanie i rozliczanie czasu pracy

  Uczestnicy szkolenia interesują się również:

  Pracodawcy poznają także konsekwencję nie przestrzegania prawa i kary jakie mogą na nich zostać nałożone. Każdy właściciel firmy powinien wiedzieć, że kontrole mogą być przeprowadzane niezależnie od pory dnia i nocy, bez uprzedzenia. Karą za uchybienia jest nakaz administracyjny, a także skierowanie sprawy do sądu, czy też kara finansowa. PIP organizuje tez konkursy, gdzie nadaje wyróżnienia rzetelnym pracodawcą.

  Szkolenia dla pracowników - poznaj swoje prawa

  PIP prowadzi także szkolenia dla pracowników i związków zawodowych, gdzie słuchacze informowani są o swoich prawach, ale i obowiązkach względem pracodawcy. Nacisk kładziony jest na przestrzeganiu bezpieczeństwa w zakładzie pracy oraz informowaniu inspektoratu o wszelkich uchybieniach organu właściwego.

  Wyniki kontroli Państwowego Inspektoratu Pracy

  Państwowemu Inspektoratowi Pracy podlega około miliona zakładów pracy, gdzie regularnie odbywają się kontrole. Pomimo coraz lepszej znajomości prawa pracy wciąż dochodzi do uchybień w ich przestrzeganiu prawa. Inspektorat co roku nakłada wiele kar i nakazów. Wszystkie wyniki kontroli są jasne i podawane do opinii publicznej.

  Organizowane są zatem konferencje, w których uczestniczą dziennikarze. Mogą oni także dodatkowo zadawać pytania i zaznajomić się z dostępnymi materiałami. Pomimo, że łamanie prawa pracy jest na mniejszym poziomie, to i tak nadal występuje, a inspektorat ma za zadanie z tym walczyć.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.