Szkolenia PIP- dla pracowników i przedsiębiorców

Szkolenia PIP są organizowane regularnie. Dedykowane są zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, czy tez związków zawodowych. Również młodzież szkolna powinna uczestniczyć w takich warsztatach, aby nauczyć się swoich praw i obowiązków. Szkolenia są w pełni darmowe, a wstęp na nie wolny. Podczas nich rozdawane są książki, czy tez inne ulotki z wydawnictwa PIP.

27 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenia PIP- dla pracowników i przedsiębiorców
 
Szkolenia PIP są organizowane regularnie. Dedykowane są zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, czy tez związków zawodowych. Również młodzież szkolna powinna uczestniczyć w takich warsztatach, aby nauczyć się swoich praw i obowiązków. Szkolenia są w pełni darmowe, a wstęp na nie wolny. Podczas nich rozdawane są książki, czy tez inne ulotki z wydawnictwa PIP.

Szkolenia dla pracodawców - bezwzględne przestrzeganie prawa pracy

PIP organizuje szkolenia dla pracodawców. Ich celem jest poznanie ich obowiązków względem pracowników, ale i poznanie swoich praw. Na takim szkoleniu inspektorzy przedstawiają przepisy z zakresy prawa pracy i informują o ich koniecznym przestrzeganiu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Warsztaty, podczas których istnieje możliwość do analizy grafiku czasu pracy w 4-brygadówce realnie funkcjonującego w Twojej firmie. Zapraszamy: Planowanie i rozliczanie czasu pracy

Uczestnicy szkolenia interesują się również:

Pracodawcy poznają także konsekwencję nie przestrzegania prawa i kary jakie mogą na nich zostać nałożone. Każdy właściciel firmy powinien wiedzieć, że kontrole mogą być przeprowadzane niezależnie od pory dnia i nocy, bez uprzedzenia. Karą za uchybienia jest nakaz administracyjny, a także skierowanie sprawy do sądu, czy też kara finansowa. PIP organizuje tez konkursy, gdzie nadaje wyróżnienia rzetelnym pracodawcą.

Szkolenia dla pracowników - poznaj swoje prawa

PIP prowadzi także szkolenia dla pracowników i związków zawodowych, gdzie słuchacze informowani są o swoich prawach, ale i obowiązkach względem pracodawcy. Nacisk kładziony jest na przestrzeganiu bezpieczeństwa w zakładzie pracy oraz informowaniu inspektoratu o wszelkich uchybieniach organu właściwego.

Wyniki kontroli Państwowego Inspektoratu Pracy

Państwowemu Inspektoratowi Pracy podlega około miliona zakładów pracy, gdzie regularnie odbywają się kontrole. Pomimo coraz lepszej znajomości prawa pracy wciąż dochodzi do uchybień w ich przestrzeganiu prawa. Inspektorat co roku nakłada wiele kar i nakazów. Wszystkie wyniki kontroli są jasne i podawane do opinii publicznej.

Organizowane są zatem konferencje, w których uczestniczą dziennikarze. Mogą oni także dodatkowo zadawać pytania i zaznajomić się z dostępnymi materiałami. Pomimo, że łamanie prawa pracy jest na mniejszym poziomie, to i tak nadal występuje, a inspektorat ma za zadanie z tym walczyć.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe
Zobacz m.in.

Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.