Szkolenia z prawa pracy i ich tematyka

Zatrudnianie pracowników jest uregulowane prawnie przez wiele przepisów, z których najważniejszym dokumentem jest Kodeks Pracy. Jego odpowiednia znajomość jest ważna tak samo dla pracowników, którzy dzięki temu mogą dochodzić swoich praw jak również dla osób zajmujących się sprawami osób zatrudnionych w firmach, dzięki czemu mogą dobrze wykonywać swoje obowiązki.

   

  Zatrudnianie pracowników jest uregulowane prawnie przez wiele przepisów, z których najważniejszym dokumentem jest Kodeks Pracy. Jego odpowiednia znajomość jest ważna tak samo dla pracowników, którzy dzięki temu mogą dochodzić swoich praw jak również dla osób zajmujących się sprawami osób zatrudnionych w firmach, dzięki czemu mogą dobrze wykonywać swoje obowiązki.

  Dobrym sposobem na poznanie Kodeksu Pracy jest uczestnictwo w szkoleniach dotyczących tego tematu. Organizuje je bardzo wiele firm, które starają się dopasować ich tematykę do aktualnych zmian jak również najważniejszych zagadnień.

  Uczestnicy zapoznają się na początku z Kodeksem Pracy, przy czym trzeba pamiętać, iż dokument ten dotyczy tylko osób zatrudnionych na terenie Polski. Osoby pracujące poza granicami kraju podlegają przepisom obowiązujących w państwach, w których pracują.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Istotną częścią szkoleń jest wiedza z zakresu godzin pracy, czyli tego ile może pracować osoba zatrudniona na danym stanowisku, jak prawo reguluje pracę w godzinach nadliczbowych i w jakich sytuacjach można zatrudniać w godzinach nocnych.

  Ważną częścią szkolenia jest także odpowiednie prowadzenie dokumentacji związanej z zatrudnianiem pracowników. Osoby zajmujące się sprawami pracowniczymi mogą się dowiedzieć, jakie przepisy regulują sposoby wydawania dokumentów, ich przechowywania i archiwizowania. Dla pracowników taka wiedza także jest przydatna, gdyż dzięki temu mogą się dowiedzieć, czego mogą wymagać od pracodawcy i ile czasu ma on na wydanie potrzebnych dokumentów.

  Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z prawa pracy:

  Podczas szkoleń z prawa pracy dużo uwagi poświęca się na zmiany w przepisach prawnych. Zazwyczaj są one wprowadzane z wyprzedzeniem, a szkolenia organizuje się tak, aby osoby w nich uczestniczące mogły się zapoznać z planowanymi zmianami zanim wejdą w życie.

  Wiele firm wysyła swoich pracowników, szczególnie odpowiedzialnych za prowadzenie spraw pracowniczych regularnie na tego typu szkolenia, aby mieć pewność że ich wiedza będzie odpowiednia i będą w stanie wykonywać swoje obowiązki bez błędów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.