Szkolenia z zarządzania ryzykiem

Ryzyko jest wpisane w praktycznie każdy element związany z naszym życiem. Nie trudno więc dostrzec jak ważne jest bezpieczeństwo. Mowa to zarówno o życiu prywatnym, jak i zarobkowym dla ludzi cywilnych, jak i dla firm. Patrząc w kontekście drugiej grupy można dostrzec szereg problemów na jakie jest narażony przedsiębiorca. Stąd powstał dział nauki określany jako zarządzanie ryzykiem. 

zdjęcie - Szkolenia z zarządzania ryzykiem
 
Ryzyko jest wpisane w praktycznie każdy element związany z naszym życiem. Nie trudno więc dostrzec jak ważne jest bezpieczeństwo. Mowa to zarówno o życiu prywatnym, jak i zarobkowym dla ludzi cywilnych, jak i dla firm. Patrząc w kontekście drugiej grupy można dostrzec szereg problemów na jakie jest narażony przedsiębiorca.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

Stąd powstał dział nauki określany jako zarządzanie ryzykiem. Zgodnie z oficjalną definicją jaką można spotkać w encyklopedii zarządzania, określa się tym mianem skoordynowane działania dotyczące całości kierowania i rozporządzania związanego z ryzykiem. Wiąże się to z szeregiem działań mających na celu zapobieżenie powstawania sytuacji ryzykownych (groźnych/niebezpiecznych) dla funkcjonowania firmy. Nim jednak przejdziemy do sposobów zaradzania w sprawach związanych z ryzykiem, wpierw należy rozróżnić z jakimi typem ryzyka mamy do czynienia.

Teoretycznie cały podział sprowadza się zależności od ostatecznego efektu, jakie dane ryzyko może wywołać i tak dzielimy je na specyficzne i systemowe. Te pierwsze jest ściśle związane z obszarem na jakim działa dany podmiot. Do jego źródeł można zaliczyć to w jakim sposób kierowane jest przedsiębiorstwo, jaka jest dostępność surowców czy tez w jakie sytuacji finansowej aktualnie się znajdujemy.

Drugi typ ryzyka jest niezależny od nas i powstaje na wskutek czynników losowych na które nie mamy wpływ. Z reguły są one związane z czynnikami przyrodniczymi, jak katastrofy ekologiczne, jak i czynnikami ekonomicznymi takimi jak zmiany sytuacji na giełdzie. Zasadniczo podmiot, który jest w zasięgu tego ryzyka nie może go wyeliminować stąd należy ono do bardzo wielkich zagrożeń.

Jak więc poradzić sobie z ryzykiem?

Najlepiej jest mu przeciwdziałać odpowiednio przygotowując się na różne czasem negatywne sytuacje. Może mieć to postać zapasów w magazynie, awaryjnego zasilania czy też opcjonalnych planów wyjść z danej sytuacji. Zarządzanie ryzykiem jest bardzo ważne dla naszej działalności gdyż zapobiega licznym nieprzyjemnościom.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.