Szkolenia z zarządzania ryzykiem

Ryzyko jest wpisane w praktycznie każdy element związany z naszym życiem. Nie trudno więc dostrzec jak ważne jest bezpieczeństwo. Mowa to zarówno o życiu prywatnym, jak i zarobkowym dla ludzi cywilnych, jak i dla firm. Patrząc w kontekście drugiej grupy można dostrzec szereg problemów na jakie jest narażony przedsiębiorca. Stąd powstał dział nauki określany jako zarządzanie ryzykiem. 

   
  Ryzyko jest wpisane w praktycznie każdy element związany z naszym życiem. Nie trudno więc dostrzec jak ważne jest bezpieczeństwo. Mowa to zarówno o życiu prywatnym, jak i zarobkowym dla ludzi cywilnych, jak i dla firm. Patrząc w kontekście drugiej grupy można dostrzec szereg problemów na jakie jest narażony przedsiębiorca.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

  Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

  Stąd powstał dział nauki określany jako zarządzanie ryzykiem. Zgodnie z oficjalną definicją jaką można spotkać w encyklopedii zarządzania, określa się tym mianem skoordynowane działania dotyczące całości kierowania i rozporządzania związanego z ryzykiem. Wiąże się to z szeregiem działań mających na celu zapobieżenie powstawania sytuacji ryzykownych (groźnych/niebezpiecznych) dla funkcjonowania firmy. Nim jednak przejdziemy do sposobów zaradzania w sprawach związanych z ryzykiem, wpierw należy rozróżnić z jakimi typem ryzyka mamy do czynienia.

  Teoretycznie cały podział sprowadza się zależności od ostatecznego efektu, jakie dane ryzyko może wywołać i tak dzielimy je na specyficzne i systemowe. Te pierwsze jest ściśle związane z obszarem na jakim działa dany podmiot. Do jego źródeł można zaliczyć to w jakim sposób kierowane jest przedsiębiorstwo, jaka jest dostępność surowców czy tez w jakie sytuacji finansowej aktualnie się znajdujemy.

  Drugi typ ryzyka jest niezależny od nas i powstaje na wskutek czynników losowych na które nie mamy wpływ. Z reguły są one związane z czynnikami przyrodniczymi, jak katastrofy ekologiczne, jak i czynnikami ekonomicznymi takimi jak zmiany sytuacji na giełdzie. Zasadniczo podmiot, który jest w zasięgu tego ryzyka nie może go wyeliminować stąd należy ono do bardzo wielkich zagrożeń.

  Jak więc poradzić sobie z ryzykiem?

  Najlepiej jest mu przeciwdziałać odpowiednio przygotowując się na różne czasem negatywne sytuacje. Może mieć to postać zapasów w magazynie, awaryjnego zasilania czy też opcjonalnych planów wyjść z danej sytuacji. Zarządzanie ryzykiem jest bardzo ważne dla naszej działalności gdyż zapobiega licznym nieprzyjemnościom.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.