Szkolenie windykacja należności

Windykacja należności to swego rodzaju ostateczność do jakiej trzeba się posunąć gdy nasi dłużnicy nie chcą zwrócić nam długów. Istnieje kilka rodzajów windykacji stąd gdy tylko potrzebne jest ich zastosowanie warto dogłębnie zastanowić się nad wyborem poszczególnych z nich. Warto tutaj podkreślić zalety jednego z najbardziej popularnych rodzajów windykacji, czyli tzw. windykacji polubownej. Jest ona przykładem windykacji, w której to dąży się do zakończenia sprawy bez ingerencji w finanse dłużnika. Mowa tutaj o motywowaniu go do dobrowolnej spłaty należności. 

18 lipca 2018
zdjęcie - Szkolenie windykacja należności
 
Windykacja należności to swego rodzaju ostateczność do jakiej trzeba się posunąć gdy nasi dłużnicy nie chcą zwrócić nam długów. Istnieje kilka rodzajów windykacji stąd gdy tylko potrzebne jest ich zastosowanie warto dogłębnie zastanowić się nad wyborem poszczególnych z nich. Warto tutaj podkreślić zalety jednego z najbardziej popularnych rodzajów windykacji, czyli tzw. windykacji polubownej. Jest ona przykładem windykacji, w której to dąży się do zakończenia sprawy bez ingerencji w finanse dłużnika.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁACH KADR I HR

Wprowadzenie do porządku prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – RODO oznacza zmiany – jak głębokie i trudne będzie zależało od praktycznej znajomości rozporządzenia – na poziomie realnych procesów HR w organizacji.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

Mowa tutaj o motywowaniu go do dobrowolnej spłaty należności. Ma to też na celu inne działanie, chodzi o zmuszenie go do podjęcia negocjacji i zawarcia odpowiedniej dla obu stron ugody. Warto podkreślić, że windykacja polubowna w żadnym stopniu nie opiera się na aspekcie prawnym. Jej główną bronią jest perswazja. Jakie więc można stosować instrumenty w windykacji polubownej? Najlepszym rozwiązaniem jest podejmowanie próby kontaktu z naszym wierzycielem. Można tego dokonać w różnoraki sposób jak np. osobiście bądź poprzez kontakt telefoniczny).
 
Innym sposobem jest wystosowanie odpowiednich wezwań do zapłaty i odzyskania naszej należności. Można także poinformować dłużnika o wystawieniu długu na giełdzie, lub też poinformować go o zmianie nastawienia w stosunku do jego zachowania i przejścia na inny tryb windykacji. Opcji jest wiele a do największy zalet należy tutaj zaliczyć niskie koszty takiego działania. W efekcie umożliwia to lepsze i sprawniejsze działanie.
 
Z drugiej jednak strony wymaga od nas czasu, jak i zaangażowania, które to dla wielu może być kłopotliwe. Innymi słowy jeśli chcemy odzyskać naszą należność windykację polubowną warto rozważyć, choć nie będzie ona pasowała do każdego przypadku. Oczywiście warto podkreślić, że nie musimy zdobywać całej wiedzy na ten temat samodzielnie, dlatego też bardzo ważne jest byśmy skorzystali z usług rożnego rodzaju szkoleń jakie są dostępne na rynku. Trwają one zazwyczaj kilka dni i nie wymagają dużych nakładów finansowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.