Inne strony: GAMMA DISCOVER

Szkolenie z prawa celnego

Szkolenie z prawa celnego docelowo kierowane jest do każdego, kto chce nabyć lub pogłębić dotychczasowo już zdobytą wiedzę z zakresu prawa celnego czy wewnątrzwspólnotowego obrotu towarowego (który często ulega zmianom i drobnym modyfikacjom).

zdjęcie - Szkolenie z prawa celnego

Szkolenie z prawa celnego


Uczestnicy takich szkoleń przede wszystkim zapoznani zostają ze znowelizowanymi przepisami ustawy, obowiązkami i wszystkimi procedurami związanymi bezpośrednio lub pośrednio z prawem celnym.

Prowadzący szkolenia starają się również zaprezentować możliwie w jak najszerszym zakresie wszystkich błędów i uchybień jakie popełniane zostają najczęściej oraz problemów jakie powstają w konsekwencji ich popełnienia.

Jeśli to możliwie starają się również przedstawić sposoby ich najlepszego rozwiązywania. Na tego typu szkolenia ( często są to wyjazdy weekendowe ze względu na szeroki zakres wiedzy jakie obejmują) wysyłane są przede wszystkim:

  • kadra odpowiedzialna za organizację procesu transportowo - logistycznego ( eksport/ import towarów z zagranicy) - dla takich osób w codziennej pracy niezbędna jest wiedza z zakresu prawa celnego, między innymi dlatego, że do ich głównych obowiązków należy maksymalne obniżanie kosztów transportu towarów;
  • przedsiębiorcy potrzebujący takiej specjalistycznej wiedzy do dalszej pomyślnej działalności firmy;
  • każda inna osoba chcąca z różnych powodów pogłębić lub zacząć dopiero zdobywać wiedzę z zakresu kodeksu celnego.

Każde szkolenie, nawet o dowolnej tematyce niesie wiele korzyści dla jego uczestników.

Jeśli chodzi o szkolenie z prawa celnego uczestnicy zyskują;
  • wiedzę dotyczącą najnowszych zmian prawnych we krajowym i europejskim prawie celnym
  • wstępną wiedzę o planowanych dalszych zmianach prawa celnego ( przedstawiane są również możliwie konsekwencje jakie ponieść mogą przedsiębiorstwa po wprowadzeniu uch w życie)
  • udział w licznych dyskusjach
  • prowadzący szkolenie ma nieco czasu na głębsze rozwinięcie tematów najbardziej nurtujących uczestników.


Szkolenia trwają co prawda niemal cały dzień, jednak każdy znajdzie chwilę wolnego czasu dla siebie. Wówczas jest możliwość rozmowy i dopytania specjalistów o rzeczy nas interesujące, które jednak nie zostały uwzględnione w programie kursu np. środki taryfowe w handlu zagranicznym, platformy taryfowe czy pobór i rodzaje taryf celnych.

Obrót towarowy z zagranicą, Łańcuch dostaw - praktyka polskich i zagranicznych firm. Obrót wyrobami akcyzowymi w kontekście nowych zmian. Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu i logistyki!
Zobacz szkolenia powiązane z tym tematem:
Obrót towarowy z zagranicą
AKTUALNOŚCI I ZMIANY W PRZEPISACH CELNYCH W 2016 ROKU
SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE/SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Przejdź do działu strefy wiedzy

WikiGamma
Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy
Gamma Q&A
Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR
Artykuły eksperckie
Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi
Wideo
WikiGamma w formacie video
Recenzje
Recenzje książek
Artykuły
Standardowe informacje z obszaru szkoleń

Najbardziej poczytne materiały WikiGamma:

Główną przyczyną, dla której firmy i organizacje decydują się podnieść kompetencje swoich pracowników w obszarze zarządzania projektami jest dynamika otaczającego nas świata. Kapryśna ekonomia, skracające się cykle produkcyjne, zmiany technologiczne, polityczne, prawne, demograficzne i kulturowe kształtują coraz wyższe oczekiwania klientów.
Grywalizacja lub gamifikacja to w Polsce stosunkowo młoda forma motywowania określonych grup m.in. takich jak zespół sprzedażowy, dział IT lub HR czy studenci i uczestnicy szkoleń, działających we wspólnym celu. Aby odczarować nieco ten temat dobrze jest przyjrzeć się mu od podstaw.
Rynek pracy staje się rynkiem pracownika, rotacja pracowników stale rośnie. Stare metody zarządzania tracą na efektywności i współcześni menadżerowie stają przed koniecznością wypracowania nowych modeli, dostosowanych do nowej rzeczywistości. Te wyzwania to coś, do czego warto się przyzwyczaić, bo millenialsi niedługo będą dominującą grupą pokoleniową na rynku pracy.
Szanowni Państwo! Od momentu powstania, metodyki zwinne zyskują coraz większą popularność w różnych dziedzinach biznesu, wspierając organizacje z niemal wszystkich branży w sprawnym zarządzaniu projektami oraz codziennymi działaniami w takich obszarach, jak: informatyka, strategia, komunikacja, sprzedaż, marketing oraz HR. Metodyki Agile umożliwiają efektywne i szybkie budowanie wartościowych rozwiązań wysokiej jakości, wspierają usprawnianie procesów i rozwój kompetencji w zespołach wytwórczych dzięki koncentracji takich koncepcji, jak: inspekcja, adaptacja, ciągłe doskonalenie czy samoorganizacja, bez których żadna firma chcąca działać w dynamicznym środowisku nie jest w stanie budować przewagi rynkowej.
Sukces firmy zależy od ludzi w niej pracujących, a kluczowi pracownicy mają kluczowe znaczenie dla tego sukcesu, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.
Szanowni Państwo! Model mocnych stron Gallupa jest dzisiaj tak aktualny jak nigdy wcześniej. Zmiany pokoleniowe, motywacja 3.0 , tzw. rynek pracownika oraz poszukiwanie rozwiązań HR-owych, które jednocześnie podnoszą efektywność organizacji i satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy – wszystkie te zjawiska stanowią ogromne wyzwania dla działów HR w Polsce i na świecie. Praca na talentach i mocnych stronach wg metodologii Gallupa na pewno pomaga zamienić wyzwania w rezultaty. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

Kolejne artykuły

Zmiany niektórych przepisów prawnych zawartych w Kodeksie pracy dotyczą takich zagadnień jak wydawanie świadectw pracy, regulaminy wewnątrzzakładowe, fundusz socjalny, odpowiedzialność materialna czy składki wypadkowe.
Dość duże zmiany w Kodeksie Pracy nastały wraz z początkiem 2017 roku. Przepisy zmieniają się dość często, szczególnie w tym zakresie dlatego nie tylko dla ochrony własnego interesu dobrze jest być z nimi na bieżąco.
Jedną ze zmian jaka obowiązuje pracodawców od początku 2017 roku jest wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, jaka należy się pracownikowi za jego wykonywaną pracę
Według Kodeksu Pracy każda kobieta w tym szczególnym i wyjątkowym stanie jakim niewątpliwie można określić czas ciąży jest chroniona prawnie nie tylko przed zwolnieniem z pracy.
Osoby niepełnosprawne podejmujące zatrudnienie posiadają uregulowane swoje prawa i obowiązki pracownicze w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej, jednak i w Kodeksie Pracy znaleźć można regulacje odnoszące się to takich właśnie osób.
Obecny artykuł
Szkolenie z prawa celnego
Następny artykuł

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach:
tel: 22/266 08 48, tel. kom.: 505 273 550,
biuro@projektgamma.pl
Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm
© Gamma sp. j. ul. Mysłowicka 15, 01-612 Warszawa. Wszelkie prawa zastrzeżone.