Ułatwienia w budownictwie

Wprowadzone od stycznia 2017 roku zmiany w prawie budowlanym mają za zadanie przede wszystkim znacząco ułatwić i uprościć prowadzenie inwestycji budowlanych.

Gamma - Ułatwienia w budownictwie

Ułatwienia w budownictwie


W związku z tym ilość wprowadzonych zmian jest bardzo duża, co sprawia, że szybkie zapoznanie się z nimi nie należy do łatwych kwestii.

Dlatego dla tych którzy chcą znać aktualne prawo budowlane szkolenie z tego zakresu może być najlepszym rozwiązaniem, aby w dość krótkim czasie zapoznać się ze zmianami i umieć je zastosować w praktyce.

Najważniejsze i chyba najbardziej widoczne zmiany, które również wskazuje się jako te które są najlepsze dla inwestorów znajdują się w dziale dotyczącym uzyskiwania pozwoleń na budowę czy inne prace budowlane.

Od stycznia na przeprowadzenie wielu prac nie jest konieczne występowanie o pozwolenie. Do takich należy między innymi stawianie garażu, wznoszenie niewielkiej altanki ogrodowej czy też budowa parterowych budynków gospodarczych o powierzchni do 35 mkw.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenia online umożliwiają pełną interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innym uczestnikami.

Realizujemy szkolenia online, webinary i projekty hybrydowe.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online eksperckie:Katalog prac które obecnie nie wymagają pozwolenia jest o wiele szerszy, konieczne jest dokładne zapoznanie się z nowelizacją ustawy aby poznać je wszystkie.

Inwestorów cieszy także kwestia odstępstw od projektów. Do tej pory nawet niewielkie różnice w wymiarach realizowanych budynków mogły być przyczyną problemów z odbiorem budynku i dopuszczeniem go do użytku.

Konieczne było stworzenie nowego projektu zamiennego i jego uzgodnienie z odpowiednimi instytucjami. Po wprowadzeniu nowych przepisów odstępstwa nie przekraczające 2 procent nie będą żadną przeszkodą w odebraniu budynku i dopuszczeniu go do użytku. Warunkiem jest jednak to, aby nie wykraczał on poza strefę oddziaływania inwestycji.

Nowe przepisy są znacznie bardziej liberalne także jak mowa o remontach. Wcześniej w wielu sytuacjach należało zwracać się do urzędów o uzgodnienia nawet gdy kwestia dotyczyła remontów wnętrz, zwłaszcza w obiektach przemysłowych czy użyteczności publicznej.

Nowelizacja zniosła taką konieczność, jeżeli prowadzone prace nie dotyczą ścian zewnętrznych oraz nie naruszają elementów konstrukcyjnych, nie trzeba nic zgłaszać ani ustalać z urzędami.

W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy m.in: szkolenie ze służebności przesyłu, odprawy celne szkolenie, czas pracy szkolenie. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.