Umowa o ustanowienie służebności przesyłu

Umowne ustalenie służebności przesyłu pomiędzy właścicielem gruntów a przedsiębiorstwem posiadającym lub planującym infrastrukturę przesyłową stanowi najwygodniejszą formę obciążenia nieruchomości służebnością.
zdjęcie - Umowa o ustanowienie służebności przesyłu

Dobrowolna i obustronna umowa ma wiele korzyści dla obu stron i pozwala negocjować poszczególne jej warunki w krótkim czasie, bez emocjonalnego zaangażowania się w sprawę sądową.
Sprawy dotyczące ustalenia służebności ciągną się z reguły w czasie od 9 do 16 miesięcy, co generuje koszty finansowe i niematerialne po obu stronach związanych wzajemnymi stosunkami prawnymi.

 

W obszarze szkoleń dla działów nieruchomości, budowlanych, inwestycji proponujemy m.in: szkolenie ze służebności przesyłu, odprawy celne szkolenie, czas pracy szkolenie. Zobacz inne obszary szkoleń eksperckich: szkolenia excel, szkolenia prawo pracy, szkolenia logistyka. Zapraszamy

 

Szkolenia prawo budowlane stanowią pożyteczne narzędzie do właściwego przygotowania umowy, prowadzenia negocjacji i przeprowadzenia procesu ustanowienia służebności przesyłu.

W tym miejscu dobrze się posłużyć przykładową sytuacją:

" Pan Kowalski nabył nieruchomość, działkę budowlaną, na której to firma energetyczna postanowiła umieścić słupy wraz ze stacjami kontrolnymi, aby zapewnić dostawy energii do zlokalizowanego w pobliżu nowego osiedla mieszkalnego. Fakt powstania infrastruktury energetycznej stanowi poważny problem dla Pana Kowalskiego, który pragnie zaplanować w ramach nieruchomości gospodarstwo rolne".

Co w ten sytuacji może zrobić wymieniony wyżej Kowalski?

Gdy linie przesyłowe są już w planach, warto w pierwszej kolejności wystąpić do firmy energetycznej o udostępnienie planów linii przesyłowej, rozkładu transformatorów i zakresu ewentualnych prac, które są potrzebne dla celów konserwacji i likwidacji awarii linii energetycznej. Po uzyskaniu tych informacji powinien on wystąpić do Firmy o ustanowienie służebności przesyłu.

Dla każdego dysponenta nieruchomości, jak i pracowników firm energetycznych wiedza z zakresu służebności przesyłu może być bardzo przydatna. Dlatego też warto wykorzystać profesjonalne szkolenia służebność przesyłu.

Przed podpisaniem umowy można negocjować zakres przebiegu instalacji w obrębie nieruchomości, kwestie dostępu personelu do urządzeń znajdujących się na działce oraz wynagrodzenie należne właścicielowi gruntu, na którym znajduje się instalacja przesyłowa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasze szkolenia z obszaru energetyki i inwestycji.Służebność przesyłu, Inwestycje budowlane, Kontrakty Handlowe w energetyce, Inwestycje sieciowe przez cudze gruntyWięcej szkoleń w dziale: szkolenia inwestycje

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.