Współpraca ze związkami zawodowymi – jak sie jej nauczyć?

Tworzenie związków zawodowych jest przywilejem pracowników, a ci niezwykle często korzystają z niego aby chronić swoje interesy. Jeżeli w zakładzie pracy powstanie związek zawodowy, bardzo ważna jest odpowiednia z nim współpraca ze strony właścicieli i kadry zarządzającej.

zdjęcie - Współpraca ze związkami zawodowymi – jak sie jej nauczyć?
 
Tworzenie związków zawodowych jest przywilejem pracowników, a ci niezwykle często korzystają z niego aby chronić swoje interesy. Jeżeli w zakładzie pracy powstanie związek zawodowy, bardzo ważna jest odpowiednia z nim współpraca ze strony właścicieli i kadry zarządzającej.
 
Z pomocą osobom zainteresowanym taką tematyką przychodzą odpowiednio zorganizowane szkolenia. Poruszana na nich współpraca ze związkami zawodowymi obejmuje szereg kwestii, które mają na nią istotny wpływ. W tematyce szkolenia sporo uwagi poświęca się aspektom prawnym, które umożliwiają powstawanie związków zawodowych jak również regulują ich funkcjonowanie. Taka wiedza jest bowiem niezbędna, gdyż osoby odpowiedzialne za kontakty ze związkami muszą wiedzieć, czy wszystko przebiega zgodnie z określonymi procedurami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Praktyczne przedstawienie prawnych aspektów współpracy ze związkami zawodowymi. Zapraszamy na szkolenie WSPÓŁPRACA PRACODAWCY ZE ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM.

Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

Szkolenia tego typu zawierają także informacje dotyczące właściwej komunikacji pomiędzy związkiem i osobami zarządzającymi w firmie. W większości takie kursy dedykowane są przede wszystkim osobom z kadry zarządzającej, która dzięki uczestnictwu może doskonalić swoje umiejętności z zakresu kontaktu ze związkami zawodowymi i ich przedstawicielami jak również budować dzięki temu znacznie skuteczniejsze relacje.

Ponadto dowiadują się także tego, jak osiągać cele postawione przez związek zawodowy tak, aby żadna ze stron nie odniosła zbyt dużych strat. Bywa, że kontakty odbywają się w napiętej atmosferze, na przykład w czasie strajku zorganizowanego przez związek zawodowy. Odpowiednio prowadzone rozmowy są wówczas niezwykle istotne, gdyż mogą się przyczynić do znacznego skrócenia okresu strajku i tym samym mniejszych strat dla firmy, jeżeli podczas jego trwania odnotowano przestoje.

Bardzo wiele korzyści, jakie tego typu szkolenia dają jego uczestnikom sprawiają, że wiele osób regularnie w nich uczestniczy. Firmy bardzo chętnie także samodzielnie organizują je dla kadry zarządzającej, dostrzegając płynące z nich korzyści.

Takie indywidualne szkolenia mogą być o wiele bardziej nakierowane na profil działania danej firmy i tym samym na działania powstałego w zakładzie związku zawodowego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.