Współpraca ze związkami zawodowymi – jak sie jej nauczyć?

Tworzenie związków zawodowych jest przywilejem pracowników, a ci niezwykle często korzystają z niego aby chronić swoje interesy. Jeżeli w zakładzie pracy powstanie związek zawodowy, bardzo ważna jest odpowiednia z nim współpraca ze strony właścicieli i kadry zarządzającej.

   
  Tworzenie związków zawodowych jest przywilejem pracowników, a ci niezwykle często korzystają z niego aby chronić swoje interesy. Jeżeli w zakładzie pracy powstanie związek zawodowy, bardzo ważna jest odpowiednia z nim współpraca ze strony właścicieli i kadry zarządzającej.
   
  Z pomocą osobom zainteresowanym taką tematyką przychodzą odpowiednio zorganizowane szkolenia. Poruszana na nich współpraca ze związkami zawodowymi obejmuje szereg kwestii, które mają na nią istotny wpływ. W tematyce szkolenia sporo uwagi poświęca się aspektom prawnym, które umożliwiają powstawanie związków zawodowych jak również regulują ich funkcjonowanie. Taka wiedza jest bowiem niezbędna, gdyż osoby odpowiedzialne za kontakty ze związkami muszą wiedzieć, czy wszystko przebiega zgodnie z określonymi procedurami.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Praktyczne przedstawienie prawnych aspektów współpracy ze związkami zawodowymi. Zapraszamy na szkolenie WSPÓŁPRACA PRACODAWCY ZE ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM.

  Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

  Szkolenia tego typu zawierają także informacje dotyczące właściwej komunikacji pomiędzy związkiem i osobami zarządzającymi w firmie. W większości takie kursy dedykowane są przede wszystkim osobom z kadry zarządzającej, która dzięki uczestnictwu może doskonalić swoje umiejętności z zakresu kontaktu ze związkami zawodowymi i ich przedstawicielami jak również budować dzięki temu znacznie skuteczniejsze relacje.

  Ponadto dowiadują się także tego, jak osiągać cele postawione przez związek zawodowy tak, aby żadna ze stron nie odniosła zbyt dużych strat. Bywa, że kontakty odbywają się w napiętej atmosferze, na przykład w czasie strajku zorganizowanego przez związek zawodowy. Odpowiednio prowadzone rozmowy są wówczas niezwykle istotne, gdyż mogą się przyczynić do znacznego skrócenia okresu strajku i tym samym mniejszych strat dla firmy, jeżeli podczas jego trwania odnotowano przestoje.

  Bardzo wiele korzyści, jakie tego typu szkolenia dają jego uczestnikom sprawiają, że wiele osób regularnie w nich uczestniczy. Firmy bardzo chętnie także samodzielnie organizują je dla kadry zarządzającej, dostrzegając płynące z nich korzyści.

  Takie indywidualne szkolenia mogą być o wiele bardziej nakierowane na profil działania danej firmy i tym samym na działania powstałego w zakładzie związku zawodowego.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.