Związki zawodowe – czego można się dowiedzieć na szkoleniach?

Związki zawodowe tworzone są przez samych pracowników, zajmują się obroną praw pracowniczych jak również często także mają istotny wpływ na politykę firmy czy sposób produkcji lub świadczenia usług. Dlatego też prawo bardzo dokładnie reguluje nie tylko sposób zawiązywania związków, ale także ich funkcjonowania jak również tego, w jaki sposób powinny przebiegać kontakty przedstawicieli związków z pracodawcami.


Związki zawodowe tworzone są przez samych pracowników, zajmują się obroną praw pracowniczych jak również często także mają istotny wpływ na politykę firmy czy sposób produkcji lub świadczenia usług. Dlatego też prawo bardzo dokładnie reguluje nie tylko sposób zawiązywania związków, ale także ich funkcjonowania jak również tego, w jaki sposób powinny przebiegać kontakty przedstawicieli związków z pracodawcami.
 
Tematyka jednak dla wielu osób nie jest dobrze znana, dlatego też na rynku można znaleźć bardzo wiele związanych z nią szkoleń. Poruszają one szereg zagadnień z tym związanych, zazwyczaj podzielone są na dwa główne zagadnienia. Jednym z ważniejszych zagadnień, jakie porusza szkolenie związki zawodowe jest przede wszystkim to, w jaki sposób powstają, które przepisy to regulują i kiedy jest możliwe utworzenie związków.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Pracodawcy posiadający w swoim zakładzie organizacje związkowe są zobowiązani do wykonywania wielu obowiązków wynikających z ustaw i orzecznictwa sądowego. Szkolenie WSPÓŁPRACA PRACODAWCY ZE ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM uczy w jaki sposób dopełnić tych obowiązków.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Uczestnicy szkoleń dowiadują się także, jak powinny działać, w jaki sposób powinny być wyłaniane osoby odpowiedzialne za kontakty z pracodawcami i wiele innych zagadnień, które dokładnie regulują odpowiednie przepisy prawne. Poruszane są kwestie związane z ewentualnymi planowanymi zmianami w przepisach jak też omawiana jest zgodność krajowych przepisów z międzynarodowymi aktami prawnymi, dotyczącymi właśnie związków zawodowych. Omawia się także funkcjonowanie związków w innych krajach, co daje uczestnikom możliwość porównania.
 
Kolejnym zagadnieniem, które zazwyczaj zawsze znajduje się w planie szkoleń tego typu jest to, w jaki sposób rozmawiać z przedstawicielami związków jak również jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Często bowiem strajki czy protesty w zakładach pracy organizowane są właśnie przez związki zawodowe.

Właściwy sposób rozmowy jest zazwyczaj kluczem do osiągnięcia porozumienia jak również zminimalizowania strat, związanych z ewentualnymi przestojami w pracy. W szkoleniach dotyczących związków zawodowych zazwyczaj udział biorą osoby, których zadaniem w pracy jest kontaktowanie się z nimi. Kadra kierownicza, członkowie zarządu czy kierownicy działów są najczęściej uczestnikami takich kursów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.