Kierowanie zespołem pracowniczym

Każde dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo osiągnęło swój sukces z wielu ważnych i często bardzo różnych powodów. Jest jednak jeden powód, dla którego przedsiębiorstwa te odniosły sukces, który jest wspólny dla nich wszystkich. Co łączy je wszystkie? Świadome, odpowiedzialne, kreatywne i rozsądne kierowanie zespołem pracowniczym.

zdjęcie - Kierowanie zespołem pracowniczym
 
Każde dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo osiągnęło swój sukces z wielu ważnych i często bardzo różnych powodów. Jest jednak jeden powód, dla którego przedsiębiorstwa te odniosły sukces, który jest wspólny dla nich wszystkich. Co łączy je wszystkie? Świadome, odpowiedzialne, kreatywne i rozsądne kierowanie zespołem pracowniczym.
 
Jedne przedsiębiorstwa są większe, a inne mniejsze. W jednych zatrudnionych są tysiące osób, w innych ledwie kilkadziesiąt. Ale we wszystkich tych firmach, bez względu na ilość zatrudnianych pracowników, niezwykle ważne jest zarządzanie zespołem. To właśnie na pracownikach opiera się wiele ważnych projektów i proces w przedsiębiorstwach.

Bez udziału pracowników, ich zaangażowania, uczciwej pracy i chęci doskonalenia firmy, której są częścią sukces nie byłby możliwy. Dlatego tak istotne jest, aby rozsądnie zarządzać personelem i zasobami ludzkimi, ale również aby mieć na uwadze odpowiedzialną, dobrze zaplanowaną selekcję pracowników już na etapie zatrudniania do pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Jeśli uda się zrekrutować dużą ilość specjalistów w swoim fachu, którzy jednocześnie będą mili, życzliwi i kulturalni, zdecydowanie łatwiej będzie zbudować dobry zespół pracowników. Kiedy już uda się zatrudnić odpowiednie osoby, istotne jest, aby świadomie i odpowiedzialnie nimi zarządzać.
 
Kierowanie zespołem pracowniczym nie należy do łatwych zadań. Wiąże się przede wszystkim z wieloma ważnymi decyzjami, jak i dużą odpowiedzialnością i stresem.

Dlatego osoba zatrudniona na tym stanowisku musi być odporna psychicznie, doskonale zorganizowana, musi mieć umiejętność podejmowania decyzji nawet pod silną presją, ale przede wszystkim musi wiedzieć, jak kierować pracownikami, aby wykorzystać cały potencjał.

Ponadto, ważna jest także umiejętność motywowania do pracy tak, aby pracownik wiedział po co coś robi i rzeczywiście chciał realizować powierzane zadania. Jedynie dobrze zarządzany personel jest w stanie skutecznie i efektywnie realizować procesy w przedsiębiorstwie, a co za tym idzie, zadbać o jego sukces.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.