Motywacja w pracy

Rozwój zawodowy jest bardzo istotny dla każdego z nas. Prócz życia prywatnego, wiele godzin spośród całego dnia w tygodniu spędzamy właśnie w pracy. Przy ośmiogodzinnym trybie pracy i ośmiogodzinnym odpoczynku nocnym, na życie prywatne pozostaje nam już tylko ostatnie osiem godzin w ciągu całej doby. Oznacza to, że życie prywatne zajmuje nam tyle samo czasu, co i życie zawodowe. Z tego powodu warto zadbać o to, by czuć satysfakcję z wykonywanej pracy, mieć dobre relacje ze współpracownikami, jak również odpowiednią motywację do pracy. 

   
  Rozwój zawodowy jest bardzo istotny dla każdego z nas. Prócz życia prywatnego, wiele godzin spośród całego dnia w tygodniu spędzamy właśnie w pracy. Przy ośmiogodzinnym trybie pracy i ośmiogodzinnym odpoczynku nocnym, na życie prywatne pozostaje nam już tylko ostatnie osiem godzin w ciągu całej doby. Oznacza to, że życie prywatne zajmuje nam tyle samo czasu, co i życie zawodowe.

  Z tego powodu warto zadbać o to, by czuć satysfakcję z wykonywanej pracy, mieć dobre relacje ze współpracownikami, jak również odpowiednią motywację do pracy. Bez odpowiedniego zmotywowania, praca może nie być ciekawym wyzwaniem, ale nieprzyjemnym obowiązkiem, co zaś przekłada się na efektywność i niezadowolenie.
   
  Z tego własnie powodu, od dłuższego już czasu poruszany jest przez specjalistów temat tego, jak ważna jest motywacja w pracy. Odpowiednie zmotywowanie pracownika nie jest wyłącznie obowiązkiem osoby zatrudnionej, która tak naprawdę ma niewielki wpływ na stopień zmotywowania do pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

  Zobacz też:

  W rzeczywistości to kierownik, lider grupy, menedżer i dyrektor przedsiębiorstwa mają obowiązek zadbać o należyte zmotywowanie pracowników do efektywnej pracy, skutecznego realizowania wyznaczonych celów, jak również świadomego wykonywania zadań. Dostępnych w tym celu jest wiele popularnych metod, zaś każdy kierownik ma możliwość jeszcze dodatkowo wymyślić własne sposoby na zmotywowanie pracowników.
   
  Odpowiednia motywacja w pracy może być osiągana m. in. poprzez profity i granty pieniężne. Bez względu na to, czy w formie premii, czy jednorazowego świadczenia, czy też stałej podwyżki, nagrody finansowe zawsze są bardzo skutecznymi sposobami motywowania ludzi. Ponadto, często stosowane są również sposoby motywowania pracowników poprzez dodatkowy urlop wypoczynkowy, który jest doskonałym sposobem na zregenerowanie sił.
   
  Organizowanie szkoleń i kursów dla pracowników również stanowi doskonały sposób zmotywowania i doceniania pracowników, a dodatkowo przekłada się na lepszy rozwój i funkcjonowanie przedsiębiorstwa, dzięki kompetentnym pracownikom. Bez względu na sposób, w jaki kierownik zechce motywować swoich pracowników do pracy, ważne, aby to robił.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.