Najciekawsze szkolenia dla managerów sprzedaży

Nadrzędnym celem każdej firmy działającej na rynku jest zysk. Niektórym wystarcza to jaki mają w danej chwili i starają się utrzymać go na podobnym poziomie w kolejnych latach, inni zaś ciągle gonią za jego maksymalizacją. Kiedy szuka się oszczędności (a jest to jedna z metod na zwiększenie zysku) pierwsze jakie przychodzą do głowy to cięcia w kosztach pracowniczych. Ale uwaga, cięcia w etatach, oszczędzanie na rozwoju pracowników, czy zatrudnianie za najniższe wynagrodzenie może przynieść zyski tylko na krótki czas. 

   
  Nadrzędnym celem każdej firmy działającej na rynku jest zysk. Niektórym wystarcza to jaki mają w danej chwili i starają się utrzymać go na podobnym poziomie w kolejnych latach, inni zaś ciągle gonią za jego maksymalizacją. Kiedy szuka się oszczędności (a jest to jedna z metod na zwiększenie zysku) pierwsze jakie przychodzą do głowy to cięcia w kosztach pracowniczych.

  Ale uwaga, cięcia w etatach, oszczędzanie na rozwoju pracowników, czy zatrudnianie za najniższe wynagrodzenie może przynieść zyski tylko na krótki czas.
   
  W dodatku powrót do dawnego stanu może narazić przedsiębiorcę na jeszcze większe koszty – odbudowanie zespołu, zgranie zabierze dość dużą ilość czasu i energii, które to można by poświęcić na inne rzeczy. Najgorzej w tym zakresie zdają się mieć firmy zajmujące się sprzedażą (segment, w którym handlują jest tu praktycznie bez znaczenia).

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma – firma szkoleniowa roku.

  Jak coaching wyzwala ludzki potencjał? Jak zostać liderem transformacyjnym? Jak sprawnie i skutecznie zarządzać zmianą? Co to jest flow i jak przejść od apatii do pasji? Zapraszamy na nasze szkolenia.

  Zapoznaj się z całym działem szkoleń menadżerskich: szkolenie menadżerskie

  Nie ma chyba takiej, która nie oferowałaby części swoich produktów po cenie zakupu lub nawet na marży ujemnej. Dotyczy to głównie produktów, które są łatwo dostępne na rynku, a w ofercie ma ich (lub im podobne) wiele innych firm. Nie ukrywajmy, potrzebne jest w takim wypadku znalezienie pomysłu na tak zwaną „dojną krowę”, czyli taki produkt, który będzie sprzedawał się na tyle dobrze, że zyski z jego sprzedaży będzie można maksymalizować przez podnoszenie marży.
   
  Najciekawsze szkolenia dla managerów sprzedaży jakie były organizowane w zeszłym roku (według osób w nich uczestniczących) dotyczyły właśnie niestandardowych sposobów poszukiwania właśnie takich perełek, których obecność w portfolio firmy z powodzeniem zaspokaja potrzeby firmy, pozostawiając nawet margines na poszukiwanie nowości i próby wejścia w nowe, często niszowe obszary.

  Dodatkowo nie można pominąć tych szkoleń, które pokazują w jaki sposób dotrzeć do nowych odbiorców, oraz jak zarządzać zespołem sprzedawców, by ich efektywność wzrastała, ale niekoniecznie by musieli dłużej pracować (tylko wydajniej). Nie ulega bowiem wątpliwości, że jeżeli dobrego managera sprzedaży dobrze zmotywuje się na szkoleniu, będzie on w stanie tę motywacje przenieść na swój zespół.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.