Negocjacje biznesowe

Efektywna negocjacje to klucz do sukcesu w życiu biznesowym. Pozwolą one na zawarcie korzystnych umów z klientami i dostawcami oraz pozyskanie kooperantów i inwestorów do realizacji swoich koncepcji biznesowych. Aby odnieść w negocjacjach zakładany sukces należy jednak pamiętać, aby personel zajmujący się tym zagadnieniem rozwijał nie tylko techniki negocjacyjne, ale również umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej.

 

   
  Efektywna negocjacje to klucz do sukcesu w życiu biznesowym. Pozwolą one na zawarcie korzystnych umów z klientami i dostawcami oraz pozyskanie kooperantów i inwestorów do realizacji swoich koncepcji biznesowych.

  Aby odnieść w negocjacjach zakładany sukces należy jednak pamiętać, aby personel zajmujący się tym zagadnieniem rozwijał nie tylko techniki negocjacyjne, ale również umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej.

  Szkolenie z komunikacji gwarantuje biorącym w nim udział osobom odniesienie szeregu korzyści. Po odbyciu warsztatów uczestnicy będą wiedzieć, na jakie elementy należy zwracać szczególną uwagę podczas komunikowania się z innymi osobami, na czym polega kooperacja w zespole projektowym.

  Uczestnicy zdobędą również praktyczną umiejętność stosowania najważniejszych technik komunikacyjnych oraz nauczą się koordynowania swojej mowy werbalnej z tonem głosu i komunikacją niewerbalną, tak by byli w stanie formułować jednolity, zgodny przekaz na wszystkich poziomach przekazywania informacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  W tym kontekście warto pamiętać, iż same wypowiadane słowa odpowiadają jedynie za 7 % przekazywanych informacji w procesie komunikacji. Dlatego tak ważna jest znajomość zasad stosowania tonu głosu i mowy ciała. Także w negocjacjach, które są przecież szczególnym rodzajem komunikacji interpersonalnej.

  Przechodząc do tematyki technik biznesowych, należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy wybierane szkolenia zawiera praktyczne elementy. Szkolenie z negocjacji biznesowych, by było skuteczne, powinno zawierać przede wszystkim elementy praktyczne. Uczestnicy powinni najpierw poznać odpowiednie techniki prowadzenia negocjacji, a następnie podczas ćwiczeń indywidualnych z trenerem, a także ćwiczeń w parach i grupach powinni nauczyć się ich stosowania.

  Podczas szkolenia każdy z uczestników powinien dowiedzieć jak zostać sprawnym i skutecznym negocjatorem potrafiącym zabiegać o interesy własne i interesy firmy, którą reprezentuje. Każdy powinien także poznać najskuteczniejsze techniki i strategie negocjacyjne oraz sposoby ich zastosowania. Zaistnieje również możliwość poznania i pogłębienia wiedzy z zakresu psychologicznych technik wywierania wpływu na ludzi.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.