Project manager – czego można nauczyć się na szkoleniu

Project manager odpowiada nie tylko za podległe jej osoby, ale także za projekt i jego realizację. Niezbędne są więc odpowiednie cechy jak również wiedza, co pozwala jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki. Obecnie na rynku bez problemu można znaleźć kierowane do osób na takich stanowiskach szkolenia, które dają możliwość rozwoju własnego i tym samym rozwoju firmy.

 
Project manager odpowiada nie tylko za podległe jej osoby, ale także za projekt i jego realizację. Niezbędne są więc odpowiednie cechy jak również wiedza, co pozwala jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki.

Obecnie na rynku bez problemu można znaleźć kierowane do osób na takich stanowiskach szkolenia, które dają możliwość rozwoju własnego i tym samym rozwoju firmy. Jednym z takich szkoleń jest agile project management szkolenie.
 
Dlaczego warto korzystać ze szkoleń
 
Agile szkoleniapomagają w zdobywaniu nowych umiejętności, zapoznają także z najnowszymi technikami i rozwiązaniami stosowanymi w tej dziedzinie. Duży nacisk kładzie się przede wszystkim na budowanie odpowiedniego autorytetu wśród podległych osób.

Ta kwestia jest niezwykle ważna dla wszystkich kierujących zespołem ludzi. Dzięki odpowiedniej pozycji project manager jest w stanie prawidłowo rozdzielać zadania jak również motywować pracowników do ich terminowego wykonania. Jest to korzystne dla firmy, gdyż dzięki sprawności całego zespołu można wykonywać więcej projektów, dzięki czemu grono zadowolonych klientów znacznie się poszerza.
 
Co jaki czas korzystać ze szkoleń
 
Wiele firm uważa, że dla dobrego rozwoju pracowników powinni oni regularnie korzystać ze szkoleń. Dlatego też wysyłają pracowników na szkolenia na swój koszt, często także samodzielnie je organizują, dzięki czemu mogą one być doskonale dopasowane do profilu firmy i jej wymagań. Niezwykle dynamicznie rozwijają się obecnie nowe techniki sprzedaży, które bardzo często wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne.

To jeden z powodów, dla którego należy organizować szkolenia aby zapoznawać pracowników, szczególnie na stanowiskach kierowniczych z ich działaniem i możliwościami, jakie mogą dać w procesach przygotowywania projektów.
 
Właściwie prowadzone szkolenie scrum powinno zawierać bardzo wiele elementów. Mowa tutaj nie tylko o teorii, ale także o praktyce.

Ćwiczenia w grupach pomagają nabrać doświadczenia, ponadto można bez problemu uczyć się nowych umiejętności od innych osób, obecnych na szkoleniu. Istotne jest także to, aby manager umiał przekazać nabytą wiedzę i umiejętności członkom zespołu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.