Role menedżera

Ciężka praca się opłacała. Zostałeś zauważony, Twoja praca została doceniona, ktoś na górze w strukturze firmy stwierdził, że byłbyś świetnym menadżerem i dostałeś (w wielu przypadkach upragniony) awans. Po kilku dniach euforii zaczynasz się zastanawiać, jakie obowiązki i zadania wiążą się z Twoją nową pozycją menadżera.
zdjęcie - (the_title())
   
  Ciężka praca się opłacała. Zostałeś zauważony, Twoja praca została doceniona, ktoś na górze w strukturze firmy stwierdził, że byłbyś świetnym menadżerem i dostałeś (w wielu przypadkach upragniony) awans. Po kilku dniach euforii zaczynasz się zastanawiać, jakie obowiązki i zadania wiążą się z Twoją nową pozycją menadżera. W zależności od Twojego miejsca w strukturze będziesz zarządzał mniejszą lub większą grupą ludzi. Może się okazać, że zarządzasz zarządzającymi – to dopiero wyzwanie!
   
  Niezależnie od branży role menadżera w głównej mierze odnoszą się do kierowania pracą innych, nadzorowania jej, rozliczania, motywowania pracowników, dobierania zespołów do potrzeb konkretnego zadania czy projektu. Stanowisko menadżerskie, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, nie wymaga, byś był specjalistą w danej branży, warto jednak, żebyś miał o tym jakieś pojęcie – np. nie musisz umieć pisać programów komputerowych, warto jednak, żebyś znał potrzebne w tej pracy pojęcia, skróty, słownictwo – tak, by wiedzieć o czym mówią Twoi pracownicy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Oczywiście, jeżeli posiadasz odpowiednią wiedzę merytoryczną to tylko lepiej – możesz wtedy budować swój autorytet na tej podstawie. W przeciwnym przypadku Twoim głównym orężem będą tzw. kompetencje miękkie i umiejętność kierowania grupą. Do tego trzeba być trochę psychologiem, trochę spowiednikiem, a przede wszystkim dobrym obserwatorem. Jeżeli wchodzisz w dobrze działający zespół nie staraj się go na siłę reformować, sprawdź czy można go ulepszyć bazując na tym, co już osiągnął.
   
  Jeżeli musisz stworzyć zespół od podstaw – zadanie masz dużo trudniejsze. Oprócz doboru po kątem merytorycznym, zespół dobrze jest również tworzyć z ludzi o różnych osobowościach wzajemnie się uzupełniających. O tym jak identyfikować poszczególne osoby w grupie, jak je dobierać, by ich praca była jak najbardziej efektywna z pewnością dowiesz się na szkoleniach organizowanych przez różne instytucje, zarówno prywatne firmy szkoleniowe jak i uznane w całej Polsce ośrodki akademickie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.