System oceny pracowników

W całym procesie zarządzania zasobami ludzkimi istnieje wiele kluczowych elementów, na które warto zwracać większą uwagę. Niewątpliwie do takich właśnie elementów należy system oceny pracowników. Skuteczna, dobrze przemyślana strategia oceniania pracowników może bowiem doskonale wpłynąć na motywowanie pracownika, zachęcanie do jeszcze efektywniejszej pracy, podnoszenia jego zaangażowania, jak również zachęcania do większej kreatywności w pracy. 
   
  W całym procesie zarządzania zasobami ludzkimi istnieje wiele kluczowych elementów, na które warto zwracać większą uwagę. Niewątpliwie do takich właśnie elementów należy system oceny pracowników.

  Skuteczna, dobrze przemyślana strategia oceniania pracowników może bowiem doskonale wpłynąć na motywowanie pracownika, zachęcanie do jeszcze efektywniejszej pracy, podnoszenia jego zaangażowania, jak również zachęcania do większej kreatywności w pracy.
   
  Z kolei nieodpowiednie sposoby motywowania i oceniania pracowników mogą przyczynić się zarówno do zmniejszenia efektywności pracy, zniechęcenia pracownika do podejmowania się działań, jak również do wyobcowania i całkowitego nieangażowania się w życie przedsiębiorstwa. Zły system oceny pracownika może również okazać się przyczyną wypalenia zawodowego, czy też rezygnacji z pracy w danym przedsiębiorstwie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

  Właśnie z tego powodu tak istotnym jest, aby zwiększyć uwagę przywiązywaną ocenie pracownika, jego efektywności i kreatywności, jak i chęci do pracy, jakie posiada. Ważne, aby ocena pracownika obejmowała jego rozwój w przedsiębiorstwie, to co było porównane do tego, co jest teraz.

  Ponadto, warto uwzględnić rozwój pracownika na danym stanowisku, sprawdzić sposób, w jaki postrzega pracę, pracodawcę, innych pracowników, jak również dowiedzieć się, jakie są zdaniem pracownika jego perspektywy w miejscu pracy.
   
  Nie można zapominać, że ocena pracownika ma służyć przede wszystkim motywowaniu go i upewnieniu się, że rzeczywiście ma on chęć do pracy. Jeśli pracownik zgłasza jakiekolwiek problemy, warto wziąć pod uwagę możliwości zmian.

  Jeśli problemy w pracy takiej osoby potwierdzane są również przez przełożonego, czasem lepiej jest podjąć trudną decyzję, np. o przeniesieniu pracownika do innych zadań, na inne stanowisko, które być może będzie bardziej odpowiadało możliwościom, umiejętnością i stanie się bardziej satysfakcjonujące dla pracownika.

  Warto mieć również takie rozwiązanie na uwadze, przede wszystkim dla dobra własnego przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.